دِهَک
۱۱:۰۱:۱۰ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد دولتی در پایتخت عرضه می شود

روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد دولتی در پایتخت عرضه می شود
تهران- ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: به منظور کاهش قیمت روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۸ هزار و ۹۰۰ تومان در پایتخت عرضه می شود.

رضا سالمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تشریح افزایش قیمت مرغ پرداخت و اظهار داشت: معمولا در فصل سرما عرضه مرغ توسط مرغداران کاهش می یابد و همچنین در آستانه شب یلدا تقاضای خرید مرغ توسط مردم افزایش پیدا کرد.
وی افزود: قیمت مرغ گرم هم اکنون در سطح تهران بصورت خرده فروشی ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان در حال عرضه است که این قیمت در میدان بهمن ۱۱ و ۵۰۰ تومان بصورت عمده فروشی می باشد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران قیمت منطقی مرغ گرم را هر کیلویی ۹ هزارو پانصد تا ۱۰ هزارو پانصد، تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد برای کاهش قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره ای شهر تهران توزیع می شود که با این توزیع پیش بینی می شود قیمت مرغ در روزهای آینده کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: مشکلی در زمینه عرضه مرغ منجمد وجود ندارد و در صورت نیاز آمادگی وجود دارد میزان عرضه در تهران افزایش یابد.
به گفته سالمی، قیمت مرغ که حدود ۱۳ هزار تومان بالاتر نمی رود و با توزیع گسترده اداره کل پشتیبانی امور دام در استان های کشور این قیمت در روزهای آینده کاهش می یابد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران همچنین درباره قیمت تخم مرغ نیز گفت: عرضه گسترده تخم مرغ هر شانه ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره ای حدود یک ماه در حال انجام است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
وی یادآور شد: برای تعادل قیمت های مرغ و تخم مرغ عرضه گسترده با نرخ دولتی در تهران و سایر استان های کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام در حال انجام است.
سالمی تصریح کرد: همزمان با فصل سرما و با توجه به کاهش تولید، برای تنظیم بازار محصولات پروتئینی، توزیع گوشت مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز با نرخ دولتی در میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره ای تهران و سایر استان های کشور از سرگرفته شده و تا به تعادل رسیدن قیمت های غرضه این محصولات ادامه خواهد داشت.
براساس گزارش خبرنگار ایرنا، در روزهای اخیر قیمت گوشت مرغ به ۱۳ هزار تومان و همچنین قیمت تخم مرغ در برخی فروشگاههای شهر تهران به شانه ای ۲۴ هزار تومان رسیده بود.
تهرام/۷۲۴۳ / ۱۵۳۹

منبع :: http://www.irna.ir