دهک  | dehak
1:01:06 - دوشنبه 18 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

روزانه ۳۰۰ راس دام با مجوز دامپزشکی از «پلدختر» خارج می‌شود

روزانه ۳۰۰ راس دام با مجوز دامپزشکی از «پلدختر» خارج می‌شود
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر گفت: دامپزشکی این شهرستان نباید مجوز صدور دام به خارج از پلدختر را صادر کند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، جهانگیر اکبری امروز یک شنبه در ستاد تنظیم بازار شهرستان پلدختر اظهار داشت: یکی از مشکلات در سطح شهرستان پلدختر توزیع گوشت است که دامپزشکی باید به جای صدور مجوز از خروج دام جلوگیری و با آن برخورد کند در غیر این صورت برخوردهای اداره صمت بی معنا است.

وی افزود: اداره صمت با قاچاق دام مبارزه میکند، اما وقتی دستگاه متولی مجوز خروج میدهد و روزی ۲۰۰ یا ۳۰۰ راس دام از شهرستان پلدختر خارج میشود بی فایده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر گفت: این اداره با کمبود نیرو و امکانات مواجه است و از ابتدا تا انتهای حوزه استحفاظی این شهرستان از روستای پل تنگ تا شهر معمولان تنها ۲ دو بازرس دارد.

خبر جدید  رئیس سازمان عشایر: پرداخت وام ۵۰ میلیونی به عشایر خسارت‌دیده از سیل

وی افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر به طور کلی یک خودرو آژانس دارد که در این زمینه چندین بار با استانداری مکاتباتی صورت گرفته و قراربود ادارات دیگر با در اختیار گذاشتن خودرو با این اداره همکاری کنند که متاسفانه تا امروز اقدام عملی صورت نگرفته است.

اکبری خاطرنشان کرد: اداره صنعت و معدن یک دستگاه نظارتی است و این اداره در شهرستان در عملکرد آذر و دی ماه سال جاری ۹ گشت مشترک با ادارات مرتبط داشته و از فروشگاههای نهادههای دامی و کشاورزی شهرستان بازرسیهایی انجام شده که یکسری تخلفات منجر به تشکیل پرونده شده است.

خبر جدید  توفیقی: مصوبه دستمزد مورد تأیید ما نیست/ در دستمزد ۹۹ ماده ۴۱ قانون کار اجرا نشد

وی افزود: ۱۴ مورد تخلف در رابطه با عرضه کود شیمیایی خارج از شبکه به ارزش ۴۱۰ میلیون ریال در شهرستان پلدختر طی این مدت ثبت شده و در تشکیل جلسه با روسای اتحادیههای صنفی ۲ محموله آرد خبازی به تعداد ۲۴۰ کیسه توقیف شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت پلدختر افزود: حدود یک هزار واحد بازرسی طی دوماهه اخیر توسط نیروهای اداره صمت پلدختر صورت گرفته که در این مدت ۴۷ مورد تخلف به ارزش ریالی حدود ۶۰۰ میلیون ریال با تشکیل پرونده به تعزیرات شهرستان معرفی شده است.

خبر جدید  جمعیت دام سبک کشور به ۶۶ میلیون راس رسید

اکبری خاطرنشان کرد: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا با یکصد غرفه به مدت ۱۰ روز در شهرستان برپا شدکه اجناس آن حدود ۱۰تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه شد.

وی افزود: هم اکنون قیمتهایی که در سطح بازار جهشی بود تا حدود زیادی تثبیت شده و چند وقتی است در این معیار مانده، اما مشکل اصلی شهرستان پلدختر مانند سایر شهرستانها مسئله گوشت مورد نیاز مردم است.


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)