اخبار کشاورزی | دِهَک
1:08:36 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

روزانه ۱۵۰ تن گوشت قرمز توسط ۱۲۰ شرکت به کشور وارد می‌شود

روزانه ۱۵۰ تن گوشت قرمز توسط ۱۲۰ شرکت به کشور وارد می‌شود
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم تازه توسط ۱۲۰ شرکت از کشورهای مختلفی مانند آسیای میانه، روسیه و گرجستان به ایران وارد می‌شود و ما محدودیتی برای واردات این محصولات نداریم.

حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با انحصاری بودن واردات گوشت قرمزاظهار کرد: این اظهاراتتوسط نماینده یکی از شرکتهای بازرگانی در یک برنامه زنده تلویزیونی عنوان شده که دروغ و ازمصادیق تشویش اذهان عمومی است.

وی افزود: مجوز واردات گوشت قرمز توسط سازمان دامپزشکی کشور انجاممیشود؛مجوزهای اولیه نیز برای ارائه پریفورم نیزتوسط معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و ثبت سفارش توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام میشود و این پروسه عملاً ارتباطی با شرکت پشتیبانی امور دام ندارد و ما نیز خودمان برای وارداتاقدام به تهیه مجوزهاییادشده میکنیم.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز هر فردی که درخواست داشته باشد با طیمراحل اداری میتواند اقدام به واردات کند بهطوری که در حال حاضر ۱۲۰ شرکت گوشت قرمز مورد نیاز بازارداخلی را از کشورهای مختلف وارد میکنند.

ناصری گفت:مواردیکه توسط نماینده این شرکت مطرح شده غیرکارشناسی و غیراخلاقی است وقابلیت پیگیری قانونی دارد.

مدیر کل پشتیبانی امور دام گفت: براساس اظهاراتی که در یک برنامه زنده تلویزیونی مطرح شد،قصد انجام کار غیرقانونی داشتهاند؛بهطوری که ایشان قصد داشتبهجای وارد کردن ارز حاصل از صادرات، اقدام به واردات گوشت قرمز با ارز دولتی ۴۲۰۰تومانی کندو از این طریق سود بیشتری را نصیب خود کنندکه این موضوع غیرقانونی است.

ورناصری گفت:روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم تازه از کشورهای مختلفی مانند آسیای میانه، روسیه وگرجستان که با ایران پروتکل بهداشتی دامپزشکی دارند وارد میشود و ما محدودیتی برای واردات این محصولات نداریم.

خبر جدید  آمار عجیب از مصرف گوشت محروم‌ترین خانوارهای ایرانی؛ ۱کیلو در ۳۶۵ روز!

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: هر شرکتی که اقدام به واردات این محصولات کند از آنها حمایت بهعمل میآید تا در این شرایط نیاز مردم تأمین شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: موجودی ذخایر گوشت قرمز شرکت پشتیبانی امور دام در وضعیت مناسبی قرار دارد و نیاز ماههای آینده را نیز هماکنون تأمین کردهایم.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)