دِهَک
۱۹:۵۱:۴۲ - شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رشد ۴ برابری پرداخت هزینه‌ حمل به گندم‌کاران کشور

رشد ۴ برابری پرداخت هزینه‌ حمل به گندم‌کاران کشور
گندم در سال‌ جاری با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی محصولات کشاورزی با نرخ تضمینی خریداری می‌شود. به‌ این منظور پرداخت کرایه حمل به کشاورزانی که محصول خود را به مراکز دائم تحویل داده‌اند، نسبت به سال گذشته ۴ برابر شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قدرت حیدری در نشست شورای راهبری زنجیره‌ تأمین گندم، معاون برنامه‌ریزی شرکت گفت: تاکنون تحویل و خرید تضمینی ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار تن گندم در سامانه ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶ تا ۷ درصدی در میزان خرید گندم داشته‌ایم.

وی از شرایط مطلوب پرداخت پول گندم‌کاران در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی تولید گندم در سال جاری حدود ۱۴ میلیون تن است که امیدواریم  تا ۱۲ میلیون تن از این محصول را خریداری کنیم.

حیدری در خصوص پرداخت کرایه حمل به گندم‌‌کاران اظهار کرد: در سال جاری به‌منظور حمایت از تولید داخل و محصولات کشاورزی، پرداخت کرایه حمل به کشاورزان گندم‌کاری که گندم خود را تحویل مراکز خرید دائم داده‌اند، ۴ برابر شده است.

وی گفت: خرید ۲۰۶ هزار تن دانه‌ روغنی کلزا نیز در سامانه‌ جامع بازرگانی ثبت شده که این میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد دارد.

انتهای پیام/


منبع :: رشد ۴ برابری پرداخت هزینه‌ حمل به گندم‌کاران کشور