دهک  | dehak
0:57:33 - شنبه 16 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رئیس شورای تامین دام: از دپوی ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک شوکه شدیم/واردکنندگان پاسخگو باشند

رئیس شورای تامین دام: از دپوی ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک شوکه شدیم/واردکنندگان پاسخگو باشند
درحالی که سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز به کشور وارد می‌شود تا کسری تولید را تامین کند و ذخایر فعلی گوشت هم ۲۵ هزار تن است، هم اینک ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک به طمع بهرمندی از معافیت مالیاتی دپو شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درحالی که ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک مانده تا مشمول دریافت معافیت مالیاتی شود،هر کیلوگرم گوشت قرمز در بازار در محدوده ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و مردم برای خرید گوشت های تنظیم بازاری در صف های طولانی می ایستند.

بر اساس آمار موجود سالانه حدود یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور مصرف میشود که از این رقم بیش از۱۰۰ هزار تن آن از طریق واردات و ۹۰۰ هزار تن هم از محل تولید داخل تامین می شود.

بر اساس خبری که دادستان بندرعباس به خبرگزاری تسنیم داده است، ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در گمرک بندر شهید رجایی دپو شده است؛درحالیکه این رقم معادل ۱۷ درصدواردات سالانهگوشت قرمز است که وارد کنندگانبه طمع بهرمندی از معافیت جدید گمرکی کهدولت برای ورادات گوشت قرمز در نظر گرفتهدر گمرک ذخیره شده است.

خبر جدید  انتقاد کلانتری از مدیران دولتی؛ از محیط زیست چیزی نمی‎دانید

گفتنی است،بر اساس مصوبه جدید هیئت دولت برای تنظیم بازار گوشت، واردات انواع گوشت قرمز با حقوق ورودی چهار درصدمجاز شده است.

ابوالفتح ابوالهادی دادستان بندرعباس در گفتوگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد:در این منطقه مستقر شدیم و با همه مسئولان از جمله سازمان بنادر، گمرک، جهاد کشاورزی و دامپزشکی دیدار و مستندات را دریافت و بررسی کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخشی از این محمولهها که تحت عنوان کالای متروکه و بخشی دیگر که مربوط به سازمان پشتیبانی امور دام است، میتواند ترخیص شود.

دادستان بندرعباس درباره علت دپوی این حجم از گوشت در بندر شهید رجایی گفت:بهدلیل اینکهاین کار بهنفع واردکنندگان بوده تا از معافیتهای مالیاتی بهرهمند شوند، عامدانه اقدام به دپوی گوشت در این منطقه کردهاند.

خبر جدید  صادرات کالاهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکل جدید دولت

ابوالهادی تأکید کرد: اگر خود واردکنندگان بهسرعت اقدام به ترخیص محمولههای گوشت کنند که خیلی خوب است در غیر این صورت، مجبور هستیم خودمان برای این کار اقدام کنیم.

حجم گوشت باقی مانده در گمرک شوکه کننده است

منصورپوریانرئیسشورای تامینکنندگاندامنیز در این ارتباط در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به اینکه چرا این حجم از گوشت در گمرک ذخیره شده است،اظهار کرد: ۱۷ هزار تن رقم بسیار بالایی است و افرادی که این کار را کرده اند باید پاسخگوی رفتار خود باشند.

وی افزود: وروداین حجم گوشت به بازارتاثیر زیادی در تامین گوشت مورد نیازو کاهش قیمتها خواهد داشت.

رئیسشورای تامینکنندگاندام گفت: ذخیره فعلی کشور برای گوشت قرمز ۲۵ هزار تن است که این رقم بی سابقه است و حالا ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در گمرک باقی مانده وباعث شوکه شدن ما نیزشده است.

خبر جدید  روغن نباتی تا ۱۰ درصد گران شد + جدول

پوریان گفت:در ماه هایی که با کاهش عرضه گوشت قرمز در بازار و افزایش قیمت مواجه بودیم این گوشت ها در گمرک ذخیره شده بودند در حالی کهتوزیع آندر بازار مصرف، تاثیرات مشخصی بر بازار و قیمت ها خواهد داشت.

وی اظهار داشت: از نیمه اسفند میزان عرضه دام داخلی نیز در بازار افزایش خواهد داشت و قیمتها به تدریج قیمت ها کاهش می یابد.

پوریان افرود: در صورتی که گوشت تولید داخلی و وارداتی به درستی و به موقع توزیع شود در سال آینده نیز هیچ مشکلی برای تامین بازار کشور وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)