دهک  | dehak
19:37:43 - چهارشنبه 5 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ذخیره سازی واکسن و داروهای دامپزشکی

ذخیره سازی واکسن و داروهای دامپزشکی
«دکتر علیرضا رفیعی پور» رئیس سازمان دامپزشکی از ذخیره سازی واکسن و داروهای دامپزشکی در انبارهای استراتژیک کشور برای سه ماه آینده خبر داد.

شعار سال:رئیس سازمان دامپزشکی از ذخیره سازی واکسن و داروهای دامپزشکی در انبارهای استراتژیک کشور برای سه ماه آینده خبر داد.

نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در جریان بازدید از واحدهای دام و طیور استان تهران، اظهار کرد: با اقدامات سازمان دامپزشکی در سال ها اخیر، تمامی بیماری های استراتژیک دامی نظیر تب مالت، سیاه زخم، تب برفکی و لمپی اسکین به طور چشمگیر کاهش یافته است.

وی افزود: در بیماری تب برفکی که از بیماری های مهم دامی است در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با کاهش ۲۸ درصدی کانون های بیماری روبرو بودیم.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: برای پیشگیری و کنترل بیماری های دامی، سال گذشته بیش از ۵۵ مبلیون راس دام بر علیه بیماری ها واکسینه شدند.

خبر جدید  تداوم روند افزايش دما و دبی‌ آب تا ۲ روز آينده

وی گفت: با توجه به تحریم ها، برای سه ماه آینده ذخایر واکسن و داروی دامی در انبارهای استراتژیک ذخیره سازی داریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: بیش از ۹۷ درصد از واکسن و داروهای دام و طیور و آبزیان در کشور تولید می شود.

رفیعی پور در بازدید از یک کشتارگاه طیور نیز با اشاره به این که نظارت در تمام مراحل قبل، حین و پس از کشتار، بسته بندی و مجوز حمل به مراکز عرضه توسط دامپزشکی انجام می شود، یادآور شد: تجهیزات و فناورهای های کشتارگاه های طیور کشور با کشتارگاه های روز اروپا برابری می کند.

وی با بیان این که در خط ۲، مرغ و آلایش آن به طور همزمان توسط همکاران دامپزشکی رصد و در صورت وجود مشکل، مرغ از چرخه حذف می شود، گفت: این تکنولوژی روز دنیا است که در کشور ما هم استفاده می شود تا مردم ما محصول را با بهترین کیفیت مصرف کنند.

خبر جدید  جفت ماده‌ شیر ایرانی، از دوبلین راهی تهران شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توسعه خط ۲ کشتارگاه های طیور، مرغ «ممتاز» در آینده نزدیک در سراسر کشور عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد:بعد از عید سعید فطر، کشتارگاه هایی که با خط ۲ مرغ خود را کشتار می کنند با نام و بسته بندی «ممتاز» گوشت مرغ خود را به بازار عرضه می کنند.

رفیعی پور، افزایش ماندگاری را از ویژگی های مرغ «ممتاز» عنوان کرد و افزود: در حال حاضر، ۳ روز برای مرغ گرم و ۱۲ ماه برای مرغ منجمد اجازه مصرف داده می شود ولی در مرغ خط ۲، مرغ گرم برای پنج روز و مرغ منجمد برای ۱۵ ماه ماندگاری و اجازه مصرف خواهد داشت.

خبر جدید  دولت سیستم توزیع گوشت تنظیم بازاری را تغییر می‌دهد/برنامه تنظیم بازار گوشت برای عید

وی با اشاره به این که از ۲۸۰ کشتارگاه طیور کشور، ۶۰ کشتارگاه به خط ۲ مجهز هستند، خاطرنشان ساخت: تکنولوژی خط ۲ در کشور وجود دارد و بخشی از محصولات طیور که به کشورهای دیگر صادر می شود از خط ۲ است.

رفیعی پور اظهار امیدواری کرد تا پایان سال آینده تمام کشتارگاه های طیور کشور به خط ۲ مجهز شوند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر،تاریخ انتشار:۱۱خرداد۱۳۹۸،کدخبر:۴۹۶۲۷،hakimemehr.ir


منبع :: ذخیره سازی واکسن و داروهای دامپزشکی

0/5 (0 نقد و بررسی)