دهک  | dehak
1:46:28 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خصوصی‌سازی واقعی اجرا نشد/ فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی

خصوصی‌سازی واقعی اجرا نشد/ فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی به شکل واقعی اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمدرضا پورابراهیمی در جمع مردم کرمان اظهار کرد: ظرفیت تحریمها در ارتباط با مشکلات اقتصادی کشور ما زیاد نیست و ما سالها تحریمها را شاهد بودهایم، عمده مشکلات ما در حوزه اقتصاد، تورم و اشتغال به مسائل داخلی مربوط میشود.

وی بیان کرد: اقتصاد ایران از سالهای قبل از انقلاب اسلامی از ساختار وابسته به نفت رنج میبرد، تحریمهایی که آمریکاییها در حوزه نفتی بر ما وارد کردند، شرایطی ایجاد کرده که ما از این وابستگی خارج شویم.

پورابراهیمی حضور دولت در اقتصاد و مشکلات ناشی از آن را بیان کرد و افزود: سیاستهای اصل ۴۴ و خصوصیسازی به شکل واقعی اجرایی نشد و کاهش سهم دولت در اقتصاد را آنگونه که باید نداشتیم، بهجای اینکه بخش خصوصی واقعی یعنی مردم وارد شوند، نهادهای عمومی غیردولتی وارد خصوصیسازی شدند که اکثراً توسط دولت اداره میشدند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخش عمدهای از مشکلات ما از حضور دولت در اقتصاد این است که ساختارهای آن دچار اشکال هستند و باید اصلاح شوند، سهام عدالتی که ۱۲ سال قبل به مردم داده شد، باید به مردم برگشت داده شود اما عدهای با این کار مخالفت میکنند درحالیکه ۳ میلیون نفر از سهامداران عدالت، بدون هرگونه استفادهای از آن فوت کردهاند.

خبر جدید  صندوق‌های جسورانه ابزار مؤثر برای صاحبان ایده‌ و نخبگان دانشگاهی

پورابراهیمی تصریح کرد: ۴۰ درصد از ۶۰ شرکت بزرگ اقتصادی سهام عدالتی است که مردم باید در آنجا تصمیم بگیرند، ۵۰ میلیون نفر در کشور برگه سهام عدالت دارند که باید به دست خودشان برسد و شخصاً برای آن تصمیمگیری داشته باشند.

وی بیان کرد: قانون کار در ایران سختترین قانون است و چند بار اصلاح آن را در دستور کار مجلس قراردادیم اما عدهای که از قبال کارگان به نفع میرسند و تشکیلاتی به نام دکان سیاسی برای خود به راه انداختهاند اجازه نمیدهند.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: سازمانی که شفافیت اطلاعات نداشته باشد احتمال تخلف در آن وجود دارد و اطلاعات دستگاهها باید شفاف وجود داشته باشد، این کار را گفتیم از مجلس شورای اسلامی آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه شفافیت اطلاعاتی موجب ارتقای عملکرد حوزههای اقتصادی میشود ابراز کرد: اعتقاد ما این است که آمریکاییها هیچ تأثیری بر براندازی انقلاب اسلامی نخواهند داشت، بلکه فساد سیستمی در درون است.

خبر جدید  قیمت گوشت به‌زودی عادی خواهد شد/ تداوم عرضه در فروشگاه‌ها

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: ۱۷ میلیارد دلار منابع ارزی کشور باسیاستهای غلط دولت ابتدای امسال از بین رفت، نزدیک به ۳ میلیارد دلار منابع ارزی کشور را برای واردات کالای اساسی دریافت کردهاند اما هنوز تسویه نشده است و بعضاً با سوءاستفاده از کارتهای بازرگانی بوده است.

پورابراهیمی از رتبهبندی ۲۱ هزار بازرگان فعال اقتصادی را در کشور خبر داد و گفت: عدم شفافیت موجب بروز فساد است، ۹۵ درصد از فعالیت ما در مقابله با فسادها باید در حوزه پیشگیری باشد چون هزینه آنهم کمتر است.

وی بیان کرد: درامدهای ما نباید فقط به نفت بسته باشد در یک سال و نیم گذشته به سازمان امور مالیاتی کشور تأکید کردیم که افرادی که میلیاردی تجارت دارند اما یک ریال هم مالیات نمیدهند اینها باید رصد شوند.

پورابراهیمی ادامه داد: ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم، طی یک سال و نیم گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان مالیات از کسانی که تاکنون مالیات نداده بودند از طریق تراکنشهای بانکی اخذ شد.

خبر جدید  نسخه عملیاتی اداره اقتصاد منهای نفت/از اجرایCGT تا صادرات غیرنفتی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: میلیاردها پول به خارج از کشور میرفت، برای جلوگیری از آن محدودیت تراکنشها ایجاد کردیم، چکهای تضمینی حذف شد و چکهای حامل را میخواهیم حذف کنیم و اینها مانع از فسادهای مالی میشود.

وی گفت: آمریکاییها بعد از ریاست جمهوری ترامپ روند جدیدی به خود گذاشتند، عربستان هممحور شرارت در منطقه شده است، بغض و کینه وهابیها علیه ما به دلیل پرچم علی بن ابیطالب (ع) است و میلیاردها دلار برای نابودی جمهوری اسلامی ایران خرج میکنند.

پورابراهیمی بیان کرد: بعضی در کشور جفا به مردم ایران میکنند و تریبون خارجیها شدهاند، میگویند مسئولان به فکر مردم نیستند و بعضاً مشکلات اقتصادی را به رهبری نسبت میدهند که این حرفها جفا در حق مردم و کشور است.

وی ادامه داد: ما در برجام به دنبال مسائل سیاسی و اقتصادی نبودیم، تمام تعهدات خودمان را در جریان برجام انجام دادیم.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)