دهک  | dehak
10:58:59 - جمعه 8 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

خراسان شمالی ویترین گیاهان دارویی است

خراسان شمالی ویترین گیاهان دارویی است
بجنورد – ایرنا – معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان خراسان شمالی با توجه به غنا و تنوع گیاهی، به عنوان ویترین گیاهان دارویی شناخته می شود.

به گزارش ایرنا محمدعلی طهماسبی، پنجشنبه در حاشیه دیدار از مجتمع گلخانه ای امام رضا در شهرستان مانه و سملقان اظهار داشت: در بازدیدهای دوروزه ای که از شهرستان های این استان داشتم دریافتم کارهای موثری انجام شده و یک زنجیره در این بخش در حال ایجاد است.
وی با بیان اینکه تسهیلات لازم برای کاشت و تولید گیاهان دارویی پرداخت می شود، افزود: از ویژگی های عمده گیاهان دارویی آن است که کم آب طلب بوده و در قطعات بزرگ و کوچک زمین قابلیت تولید دارند.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، وجود ۴۵ هزار هکتار باغ در خراسان شمالی را از ظرفیت های این استان دانست و افزود: با توجه به اقلیم و تنوعی که در این استان وجود دارد می توان آینده خوبی را برای آن متصور شد.
طهماسبی استفاده از گونه های جدید را باعث افزایش تولید محصول گردو عنوان کرد و افزود: در زمینه بهبود تولید محصولات آلبالو، گیلاس، گلابی و ارقامی از انگور در این استان کارهای مثبتی در حال انجام است.
وی همچنین به تغییر کاربری کارخانه سیمان سمنگان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با زنجیره خوبی که آستان قدس با همکاری بنیاد تعاون سپاه طراحی کرده، در بخش تولیدات و فرآوری گیاهان دارویی در این بخش توفیق بیشتری یافته و صادرات خوبی در این زمینه داشته باشیم.
شهرستان مانه و سملقان با ۸۵ هزار هکتار کشتزار و چهار هزار هکتار باغ، به عنوان قطب کشاورزی استان خراسان شمالی محسوب می شود.
مجتمع گلخانه ای امام رضا (ع) در بخش مانه در گستره ۱۱۵ هکتار و در سه مرحله در حال آماده سازی است که مرحله یک آن به سرمایه گذار تحویل شده است.
این مجتمع در ۶۰ قطعه ایجاد می شود که ۲۴ قطعه آن آماده شده و به عنوان بزرگترین مجتمع گلخانه ای استان خراسان شمالی در هر هکتار برای ۱۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.
۷۱۸۳/۵۱۳۲

خبر جدید  چراغ بخش کشاورزی با هجوم بی سابقه ملخ ها قرمز شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)