دهک  | dehak
1:18:12 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

حجتی: مرغ با نرخ مصوب ۱۱۵۰۰ تومان عرضه می شود

حجتی: مرغ با نرخ مصوب ۱۱۵۰۰ تومان عرضه می شود
وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قیمت گوشت مرغ از دیروز رو به کاهش گذاشته است، گفت: انتظار می رود این محصول با قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان یعنی هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.

شعارسال: وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه قیمت گوشت مرغ از دیروز رو به کاهش گذاشته است، گفت: انتظار می رود این محصول با قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان یعنی هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شود.

با وجود اینکه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم را برای مصرف کنندگان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده بود اما یکشنبه این هفته قیمت این محصول در بازار آزاد از مرز ۱۵ هزار تومان گذشت.

این روند سبب شد تا دولت برای تنظیم بازار این محصول، اقدام به افزایش عرضه گوشت مرغ گرم تنظیم بازاری کند، به طوری که از دوشنبه، قیمت این محصول بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان کاهش قیمت یافت.

در این رابطه محمود حجتی امروز(چهارشنبه) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم گوشت مرغ گرم در سطح خرده فروشی ها براساس قیمت مصوب عرضه شود.

دیروز نیز یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده ۳۰ هزار تن از این محصول با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به بازار عرضه می شود.

** توزیع گوشت قرمز وارداتی در سطح اتحادیه ها و تعاونی های مصرف

وی درباره وضعیت توزیع گوشت قرمز نیز گفت: قرار است توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند و زیر نظر ستاد تنظیم بازار، به دست مصرف کنندگان برسد.

حجتی افزود: براساس این دستورالعمل، انواع گوشت قرمز وارداتی در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های مصرف در سراسر کشور قرار می گیرد.

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز روز دوشنبه اعلام کرد که واردات مستمر گوشت قرمز از ۱۲ کشور مانند برزیل ادامه دارد و توقفی در این فرایند رخ نداده است.

به گفته وی، گوشت های برزیلی از کشور مبدا خریداری شده و در حال بارگیری است و چند محموله در حال انتقال دریایی یا در حال ترخیص از بنادر است.

** سیب و پرتقال شب عید تامین است

وزیر جهاد کشاورزی درباره تامین میوه شب عید نیز گفت: سیب درختی و پرتقال شب عید و ایام نوروز خریداری و اکنون در سردخانه مراکز استان ها ذخیره سازی شده است.

وی اضافه کرد: با تعیین زمان توزیع از سوی ستاد تنظیم بازار، همانند سال های گذشته، میوه شب عید با قیمت های تنظیم بازاری به بازار عرضه می شود.

حسین شیرزاد رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ۹ بهمن ماه اعلام کرد که بیش از ۷۰ هزار تن پرتقال و سیب درختی از شمال و جنوب کشور خریداری شده که از این میزان ۴۰ هزار تن پرتقال و ۳۰ هزار تن سیب درختی بوده و به مراکز استان ها ارسال شده است.

به گفته وی، عرضه میوه شب عید شامل سیب درختی و پرتقال با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار از ۲۰ اسفندماه در سراسر کشور انجام می شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۱ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۸۳۲۱۶۳۸۴، www.irna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  علت تناقض در آمار واردات دام زنده/۴ هزار راس به بازار رسید
0/5 (0 نقد و بررسی)