اخبار کشاورزی | دِهَک
2:14:29 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تکذیب برکناری رئیس سابق سازمان شیلات/تشدیدبیماری، دلیل تغییرصالحی بود

تکذیب برکناری رئیس سابق سازمان شیلات/تشدیدبیماری، دلیل تغییرصالحی بود
وزارت جهاد کشاورزی، خبر برکناری رئیس سابق سازمان شیلات را تکذیب و اعلام کرد: تغییر حسن صالحی که جانباز ۷۰ درصدی وزارت جهاد است، به دلیل تشدید بیماری وی، اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت جهاد کشاورزی در پی انتشار مطالبیدرباره تغییر رئیس سابق سازمان شیلات ایران به دلیل حضور کشتی های خارجی در آب های خلیج فارس، ضمن رد این گمانه زنی ها، توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد. متن کامل این توضیحات به شرح زیر است:

حسن صالحی، رئیس سابق سازمان شیلات ایران از مدیران شایسته و جانباز سرافراز ۷۰ درصد وزارت جهاد کشاورزی است که با تدبیر و درایت ایشان در پنج سال اخیر، سازمان شیلات به توفیقات چشمگیری دست یافته و تولید محصولات شیلاتی کشور بیش از ۴۳ درصد رشد داشته و از ۸۳۸ هزار تن در سال ۹۱ به یک میلیون و ۲۰۲ هزار تن در سال ۹۶ افزایش یافته است.

میزان تولید آبزی پروری از ۳۳۸ هزار تن در سال ۹۱ با رشد ۴۱ درصدی به ۴۷۷ هزار تن در سال ۹۶ رسیده و میزان صید نیز از ۵۰۰ هزار تن در سال ۹۱ با ۴۵ درصد رشد به ۷۲۵ هزار تن افزایش داشته است.

این گزارش می افزاید:میزان صادرات محصولات شیلاتی با رشد ۹۴ درصدی از ۲۶۱ میلیون دلار در سال ۹۱ به ۵۰۷ میلیون دلار در سال ۹۶ رسیده است.

این گزارش در ادامه با اشاره به این که سرانه مصرف آبزیان از ۸.۲ کیلوگرم در سال ۹۱ به ۱۱.۲ کیلوگرم افزایش یافته، تصریح می کند: میزان اشتغال در حوزه شیلات کشور از ۲۰۴ هزار نفر در سال ۹۱ با رشدی بیش از ۱۲ درصد به ۲۲۹ هزار نفر افزایش یافته است.

در این مدت، تولید میگو در کشور ۲۶۰ درصد داشته و از ۱۰ هزار تن در سال ۹۱ به ۳۶ هزار تن در سال جاری رسیده است.

خبر جدید  افزایش یک میلیون تنی تولیدات کشاورزی در مهرماه

در پنج سال اخیر، بهره گیری از ظرفیت های خدادادی کشور برای افزایش تولید و اشتغال در دستور کار شیلات ایران قرار گرفته و طرح های آبزی پروری دریایی، صید در آب های عمیق و دور، پرورش گیاهان دریایی و توسعه صید به روش رشته قلاب به اجرا درآمده است.

این گزارش با اشاره به این که سازمان شیلات ایران در دوره مدیریت پنج سال گذشته به سازمانی چابک و بهره ور تبدیل شده، اذعان داشته است: صالحی رئیس سابق سازمان شیلات ایران در سال ۱۳۶۴ در جریان عملیات والفجر ۸ به افتخار جانبازی ۷۰ درصد نائل شد و با توجه به دوراندیشی و کارآمدی ایشان در سال ۹۲ به درخواست وزیر جهاد کشاورزی، مسئولیت سازمان شیلات ایران را بر عهده گرفت و با عملکرد درخشان خود در جهت افزایش تولید، اشتغال و ارزآوری بار دیگر برای کشور افتخارآفرینی کرد.

این گزارش تصریح می کند: صالحی به خاطر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر با تشدید بیماری مواجه شده و از حدود سه ماه پیش درخواست معافیت از مسئولیت را با وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرده بود که در نهایت با درخواست وی موافقت و «نبی اله خون میرزایی» که پیش از این مدیرکل شیلات استان خوزستان بوده و از مدیران موفق سازمان شیلات ایران است به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران منصوب و مشغول به کار شد.


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)