دِهَک
۰:۴۰:۵۰ - پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تولید ۴۰میلیون تن محصولات پتروشیمی در ۹ ماه امسال

تولید ۴۰میلیون تن محصولات پتروشیمی در ۹ ماه امسال
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۴۰ میلیون و ۱۲۳ هزار تن محصولات پتروشیمی از آغاز امسال تا پایان آذرماه خبر داد که در همسنجی با پارسال کمتر از یک درصد رشد داشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «پروین نباتی» افزود: با توجه به مشکلات و محدودیت های صنعت در زمینه تامین مواد اولیه، اما صنایع شیمیایی و سلولزی تا حد زیادی توانست تولید مشابه سال پیش را حفظ کرده و در مواردی رشد قابل ملاحظه ای هم داشته باشد.
وی گفت: در این ۹ ماه ۱۷۴ هزار تن لاستیک خودرو تولید شد که در همسنجی با پارسال ۱٫۱ درصد رشد داشت.
«این مقدار با احتساب تایر و تیوب دوچرخه و موتورسیکلت به ۱۸۵ هزار و ۵۰۰ تن می رسد که ۴۵ درصد کل تولید تایر سواری و ۴۰ درصد تایر باری و اتوبوسی بوده است.»

** رشد تویلد کاغذ، دوده صنعتی و ام. دی. اف
مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت درباره تولید کاغذ گفت: در ۹ ماه امسال تولید انواع کاغذ نزدیک به ۵۹۰ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲٫۲ درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: در تولید کاغذ بسته بندی که به طور عمده با استفاده از کاغذ باطله انجام می شود، میزان افزایش در همسنجی با پارسال به هفت درصد رسید.
به گفته وی، تولید دوده صنعتی که توسط چهار تولیدکننده اصلی تولید می شود، در ۹ ماه امسال ۹۸ هزار و ۶۰۰ تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴٫۵ درصد رشد کرد.
وی مقدار تولید ام.دی.اف در ۹ ماهه امسال را یک میلیون و ۵۵ هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲۱ درصد افزایش یافت، با این حال تولید نئوپان در همین مدت ۴۸۵ هزار مترمکعب بود که حدود ۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشت.
«دلیل اصلی این کاهش به جایگزینی آن با ام.دی.اف از سوی مصرف کنندگان باز می گردد.»
این مسئول ادامه داد: در این مدت حدود ۳۵۳ هزار تن کارتن تولید شد که مشابه پارسال بود و پیش بینی می شود تا پایان سال تغییرات چندانی نسبت به مدت مشابه پارسال نداشته باشد.

** رشد تولید روغن موتور
به گفته مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی، تولید ۹ ماهه روغن موتور و صنعتی تصفیه اول ۴۹۶ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۸ درصد رشد را ثبت کرد.
به گفته وی، در مدت یاد شده ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن سموم دفع آفات کشاورزی تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد کاهش یافت.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش ۲۶ درصدی واردات سموم آماده، به نظر می رسد امسال تقاضا برای مصرف سموم شیمیایی کم شود.
به گزارش ایرنا، صادرات محصولات پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان مهرماه، به ۱۲ میلیون و ۶۴۱ هزار تن به ارزش هفت میلیارد و ۴۴۵ میلیون دلار رسید.

اقتصام*۳۰۶۵*۱۹۶۱*


منبع :: http://www.irna.ir