دهک  | dehak
11:19:13 - دوشنبه 4 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تولید گوشت قرمز در فصل پاییز ۲۰ درصد کاهش یافت

تولید گوشت قرمز در فصل پاییز ۲۰ درصد کاهش یافت
مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در پاییز سال ۱۳۹۷ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹۶ نشان‌دهنده کاهش ۲۰ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گزیده نتایج فصل پاییز آمارگیری کشتار دام کشتارگاههای کشور از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دامهای ذبحشده در کشتارگاههای کشور در فصل پاییز ۱۳۹۷ جمعاً ۸۴٫۲ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

خبر جدید  نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از تسنیم بازدید کرد

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ٤٦,٦ هزار تن، ۵۵٫۳ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوسفند و بره با ۲۸٫۲ هزار تن، بز و بزغاله با ۷٫۶ هزار تن و سایر انواع دامها با ۲ هزار تن، بهترتیب ۳۳٫۵ درصد، ۹ درصد و ۲٫۲ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص دادهاند.

خبر جدید  ۹۰ طرح اولویت‌دار بسیج کشاورزی برای جهش تولید اعلام شد + جداول

مقایسه عملکرد کشتارگاههای کشور در پاییز سال ۱۳۹۷ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹۶ نشاندهنده کاهش ۲۰ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاههای رسمی کشور است. کاهش مقدار تولید گوشت نسبت به فصل مشابه سال قبل برای گوسفند و بره ۲۲ درصد، برای بز و بزغاله ۱۴ درصد، برای گاو و گوساله ۱۸ درصد، برای گاومیش و بچه گاومیش ۲۳ درصد، و برای شتر و بچه شتر ۴۴ درصد بوده است.

خبر جدید  افزایش ۴ برابری قیمت روزنامه باطله بازار گل را کساد کرد

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)