دهک  | dehak
20:11:46 - جمعه 31 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تولید گندم در کشور به پایداری رسید/چهارمین سال خودکفایی

تولید گندم در کشور به پایداری رسید/چهارمین سال خودکفایی
مجری طرح گندم کشور گفت: کشور در تولید گندم به پایداری رسیده است و امسال برای چهارمین سال پیاپی در تولید گندم به خودکفایی می رسیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیاری پور در بازدید از پایگاه تحقیقاتی نوآورانه دیم شهرستان هشترود در استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب افزود: پیش بینی می‌شود امسال تولید گندم به ۱۴.۵ میلیون تن برسد که از این رقم نزدیک ۱۲ میلیون تن آن توسط دولت خریداری خواهد شد.

خبر جدید  ظرفیت افزایش تولید گوشت قرمز را نداریم/آبزیان را جایگزین می‌کنیم

وی گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از دو میلیون تن گندم از کشاورزان مناطق گرم خیز کشور خریداری شده و برداشت گندم در استان‌های معتدل همچون گلستان نیز اخیراً شروع شده است.

اسفندیاری پور خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد مبالغ گندم خریداری شده در سالجاری پرداخت شده است.

وی یادآور شد: قیمت پایه تضمینی خرید گندم نان با افت ۳ درصد مفید و یک درصد غیر مفید ۱,۷۰۰ تومان و خرید گندم دوروم با همین افت پایه ۱,۷۷۰ تومان تعیین شده است که در گندم نان افزایش ۳۱ درصد و در گندم دوروم افزایش ۳۳ درصدی نسبت به سال قبل داریم.

خبر جدید  خودکفایی گندم درمعرض خطر است/ بی‌توجهی مسئولان به زنجیره مزیت‌دار اقتصادی

مجری طرح گندم با اشاره به اینکه برای برخورد با قاچاق گندم در کشور، دستگاه و مسئول وجود دارد، اظهار کرد: خروج و صادرات گندم و آرد نیز ممنوع است و این امر از طریق وزارت جهاد کشاورزی به دستگاه‌های مسئول کنترل قاچاق ابلاغ شده است.


منبع :: تولید گندم در کشور به پایداری رسید/چهارمین سال خودکفایی

خبر جدید  احتمال حذف تعرفه صادرات خرما از چند روز دیگر
0/5 (0 نقد و بررسی)