دهک  | dehak
11:25:05 - یکشنبه 3 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تولید محصولات باغی از ۸۳۰ هزارتن به ۳٫۸ میلیون تن رسید

تولید محصولات باغی از ۸۳۰ هزارتن به ۳٫۸ میلیون تن رسید
رئیس مرکز آمار ایران گفت: تولید محصولات باغی قبل از انقلاب ۸۳۰ هزارتن بوده که این رقم در سال ۹۶ به ۳٫۸ میلیون تن رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نشست خبری امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار ایران امروز در مورد فعالیت‌های ۴۰ ساله مرکز و گزارش فصلی اقتصاد ایران با حضور خبرنگاران برگزار شد. 

در این نشست امیدعلی پارسا با اشاره به اینکه قانون جدید آمار در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار به تصویب رسیده است، اظهار داشت: یک و نیم سال کار پژوهش انجام شده و پیشنهادات به شورا می‌رود تا پس از تایید لایحه آن به دولت تقدیم شود. 

وی افزود: خدشه و تضعیف آمارهای رسمی و شبه آفرینی و تردید آفرینی مبتنی بر بدبینی و غرض سیاسی روش‌های تولید آمار و اطلاعات مسائلی است که نظام آماری را تهدید می‌کند و اعتماد عمومی سلب می‌شود. 

وی تاکید کرد: از نقدهای عالمانه و بی‌رحمانه استقبال می‌کنیم، اما از بدبینانه و از روی جهل نه،  برخی مقامات در اتاق جلسات می‌نشینند و فکر می‌کنند که ضرایب در نظر گرفته شده برای اقلام و کالاها همین گونه است در حالی که هر کدام سهم دارد و مشخص می‌شود، چگونه به دست آمده است. 

خبر جدید  طرح اصلاح نژاد ماهی قزل‌آلا با همکاری فائو/ از خروج سالانه 5 میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود

در ادامه سخنگوی مرکز آمار و مدیرکل روابط عمومی مرکز آمار به تشریح دستاوردهای چهل ساله انقلاب پرداخت و یادآور شد: سه رویکرد فعالیتی مرکز داشته که از جمله آنها طرح‌های آماری، سرشماری و تمام شماری و آمار ثبتی است که جنبه‌های قانونی دارد و در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی و تهیه محاسبات ملی و شاخص قیمت عمل می‌کند و شاید هیچ نهادی چنین قانونی ندارد. 

وی افزود: طبق طرح‌های آ‌ماری میزان اصلی تولید محصولات باغی قبل از انقلاب ۸۳۰ هزار تن بوده که رد سال ۹۶ به ۳٫۸ میلیون تن رسیده، دام سبک از ۴۲ میلیون راس به ۵۵٫۷ میلیون راس در سال ۹۶ رسیده است،‌گوشت قرمز از ۲۴۷ هزار تن به ۴۲۹ هزار تن در سال ۹۶ رسید همچنین خانوارهای ما سال ۵۸ در حوزه شهری ۱۶٫۹ درصد از اتومبیل شخصی استفاده می‌کردند که در سال ۹۶ ،‌۵۶ درصد رسیده است و در حوزه روستایی از ۱٫۴ درصد در سال ۹۶ به ۲۹٫۶ درصد رسیده که ۲۱ برابر شده است. 

خبر جدید  دستاوردهای اجرای قانون تمرکز زیر ساطور دولت +اینفوگرافی

وی افزود: استفاده تلویزیون رنگی د ر سال ۵۸ صفر بوده که سال ۹۶ در خانوار شهری ۹۸ درصد استفاده شده است، در خانوار روستایی نیز صفر بوده که در سال ۹۶ به ۹۶ درصد افزایش یافت. 

پارسا افزود: استفاده جاروبرقی در خانوار شهری قبل از انقلاب ۷٫۳ درصد بوده که سال ۹۶ به ۹۱ درصد رسیده و در روستایی نیز صفر بوده که به ۶۴٫۶ درصد رسید. در حوزه تلفن همراه در شهرها ۹۵٫۶ درصد خانوارها و در روستاها ۸۹٫۴ درصد خانوارها بهره‌مند شدند. 

خبر جدید  پنبه داخلی 50 درصد نیاز کشور را تامین می‌کند/رقابت کیفی و قیمتی پنبه داخل با خارجی

در استفاده از یارانه کامپیوتر در حد صفر بوده که سال ۹۶ به ۳۷٫۸ درصد در خانوار شهری و روستاها ۱۲٫۶ درصد رسید. برای استفاده از ماشین لباسشویی از ۱۶٫۷ درصد سال ۵۸ به ۸۸٫۳ درصد در سال ۹۶ رسیده و برای روستاها نیز از صفر درصد سال ۵۸ به ۵۳٫۹ درصد در سال ۹۶ رسیده است. 

ادامه دارد…

انتهای پیام/ب


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)