دهک  | dehak
10:59:19 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تولید خرمای کشور ۲۱ درصد رشد داشته است

تولید خرمای کشور ۲۱ درصد رشد داشته است
بندرعباس – ایرنا – مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان تولید خرما ظرف ۱۰ سال گذشته در جهان ۱۸ درصد و در ایران ۲۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، اسکندر زند دوشنبه شب در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه تخصصی خرما و فرآورده های خرمایی کشور و جشنواره خرمای پیارم حاجی آباد اظهار داشت: سطح زیر کشت خرمای جهان هم در مدت یاد شده ۱۰ درصد و در ایران پنج درصد افزایش یافته است
وی ادامه داد: عملکرد تولید خرما (تن در هکتار) هم در مدت یاد شده در جهان ۶ و ۲ دهم درصد و در ایران ۱۲ درصد است که این آمار و ارقام نشان دهنده حرکت خرماکاران به سمت کیفی شدن تولید است.
او اضافه کرد: با توجه به این شاخص ها روند رشد تولید خرمای کشور نسبت به جهان امیدوار کننده است و فعالان خرمای کشور هم به دنبال اتفاق های خوب و ارقام جدید صادراتی هستند.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: صنعت خرما با توجه به اشتغال زایی که دارد برای امنیت و اشتغال و درآمد زایی کشور حایز اهمیت است.

خبر جدید  ماکارونی برخی شرکت ها، 20 درصد کمتر از قیمت مصوب

**امسال ۳۵۰ هزار تن خرما صادر شد
نایب رییس انجمن ملی خرما گفت: امسال با صادرات ۳۵۰ هراز تن خرما ۳۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی برای کشور حاصل شد.
ابراهیم پور حیدری نیز درحاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا پیش بینی کرد: صادرات خرما تا پایان سال به ۴۰۰ هزار تن برسد.
وی ادامه داد: سالانه ۳۰ درصد محصول خرمای تولیدی کشور به کشورهای اروپایی، شرق آسیا، روسیه، هند و کانادا صادر می شود.
نایب رییس انجمن ملی خرما تصریح کرد: ۲۴۰ هزار هکتار سطح زیر کشت در خرما در کشور است و سالانه یک میلیون و ۵۰ هزار تن خرما تولید می شود و ایران رتبه دوم تولید خرمای جهان را به خود اختصاص داده است
حیدری در خصوص ورود ملخ صحرایی از عربستان به کشور هم به خبرنگار ایرنا گفت: حضور این ملخ هشداری برای کشور است که در صورت مدیریت نکردن وزارت جهاد کشاورزی می تواند تبدیل به تهدید برای استان ها بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و در نهایت استان فارس شود.

خبر جدید  نانوفیلتر تصفیه آب از ضایعات کشاورزی ساخته شد

** آغاز ۲ نمایشگاه و یک جشنواره در بندرعباس
۲ نمایشگاه شامل نمایشگاه روزهای سبز هرمزگان و پنجمین نمایشگاه تخصصی خرما و فرآورده های خرمایی به همراه جشنواره خرمای پیارم حاجی آباد در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی بندرعباس گشایش یافت که این رویدادها تا ۱۹ بهمن ادامه می یابد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی بندرعباس در مراسم گشایش این نمایشگاه ها به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت های مختلف محصول های خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.
غلامعی زرینی ، هدف از برگزاری این نمایشگاه ها را بازاریابی و معرفی محصولات شرکت ها با رویکرد صادراتی عنوان کرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون هیات های تجاری از کشورهای عراق، افغانستان، قطر و سریلانکا در این نمایشگاه حضور دارند و با محصول ها و توانمندی های تولید کنندگان و شرکت های ایرانی که در ۱۰۰ غرفه به نمایش گذاشته شده آشنا می شوند.
۳۲۱۹ /۶۰۴۸

خبر جدید  افزایش یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال 98


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)