دهک  | dehak
11:24:44 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تورم دامداری‌ها به ۷۰ درصد رسید/ تورم میوه؛ ۱۲۱ درصد

تورم دامداری‌ها به ۷۰ درصد رسید/ تورم میوه؛ ۱۲۱ درصد
شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٤٢٦.٠ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٧٠.٢ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آمار ایران،گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (تعدیل یافته) مربوط به فصل پاییز ١٣٩٧، از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٤٢٦.٠ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٧٠.٢ درصد افزایش یافته است. شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ٤١.٦ درصد افزایش یافته است.

شاخص زراعت و باغداری

شاخص «زراعت و باغداری» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٤٤٢.١ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٥.٨ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ٤٧.٢ درصد افزایش است.

شاخص گروه «غلات» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٥٥.٠ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٥.٣ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٨.٦ درصد افزایش است.

خبر جدید  خسارت ۳۸۵۰ میلیاردی سیل به کشاورزی در ۱۲ استان/ جزئیات خسارات

شاخص گروه «میوه ها و میوه های آجیلی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٥٣٠.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢١.٤ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٧٧.٥ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سبزیجات» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٦٦.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥١.٥ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣١.٦ درصد افزایش است.

شاخص گروه «موادخام طبقه بندی نشده» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٥١.٧ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٢.٠ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٧.٣ درصد افزایش است.

خبر جدید  پهلوگیری بدون نوبت کشتی ۳۶۰۰ تنی حامل دام زنده در بندر شهید رجایی

شاخص دامداری سنتی

شاخص «دامداری سنتی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٩١.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٧.٨ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٩.٥ درصد افزایشاست.

شاخص گروه «پرورش بز و بزغاله» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٩٢.٦ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٠.٢ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣٨.٥ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٨٥.٥ است که نسبت به فصل مشابه سال ٦٠.٤ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣١.٠ درصد افزایش است.

خبر جدید  تامین ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی برای بخشودگی جرائم بانکی کشاورزان

شاخص گروه «گوسفند و بره»در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٤٣٠.١ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٥.٨ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٤١.٠ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سایر محصولات حیوانی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٦٢.٢ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٥.٩ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١٥.٦ درصد افزایش می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)