دِهَک
۰:۴۷:۴۸ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

توافق غیررسمی سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهادکشاورزی برای افزایش قیمت گندم

توافق غیررسمی سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهادکشاورزی برای افزایش قیمت گندم
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه در زمینه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به میزان یک هزار و ۶۷۰ تومان برای هر کیلوگرم توافقی صورت گرفته اما تاکنون رسما ابلاغ نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علی اکبری در خصوص توافق صورت گرفته بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه در زمینه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به میزان یک هزار و ۶۷۰ تومان برای هر کیلوگرم، گفت: تا کنون افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به صورت رسمی اعلام نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعد از موضوع مطرح شده در زمینه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی توافقاتی بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۷-۹۸ صورت گرفته، اما تا کنون به صورت رسمی ابلاغ نشده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه در صورت اعلام رسمی قیمت جدید خرید تضمینی گندم آیا نیاز کشاورزان گندمکار تامین میشود، گفت: قیمت یک هزار و ۶۷۰ تومان برای هر کیلوگرم گندم اطمینان نسبی را ایجاد میکند و قوت قلبی برای کشاورزان است.

با افزایش قیمت جدید خرید تضمینی گندم حدودا هزار میلیارد تومان در این حوزه گردش مالی ایجاد میشود
گردش هزار میلیارد تومانی با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با افزایش قیمت جدید خرید تضمینی گندم که تا کنون ابلاغ نشده حدودا هزار میلیارد تومان در این حوزه گردش مالی ایجاد میشود، هرچند که درخواست اعضای کمیسیون برای قیمت هر کیلوگرم گندم یک هزار و ۸۰۰ تومان بوده است.

قیمت کارشناسی گندم ۲ هزار تومان است
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در ابتدا قیمت گندم یک هزار و ۴۷۰ تومان اعلام شد، اما بعد از پیگیریهای صورت گرفته توسط اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس رئیس جمهور قیمت خرید تضمینی گندم را یک هزار و ۶۰۰ تومان ابلاغ کرد در حالی که برآوردهای کارشناسی قیمت گندم را ۲ هزار تومان تعیین کردهاند امیدواریم قیمت جدید به صورت رسمی ابلاغ شود. /


منبع :: http://snn.ir