دهک  | dehak
2:09:16 - چهارشنبه 20 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تلاش صادرکنندگان زعفران برای بازگشت ارز/ هنوز خام‌فروشی می‌کنیم

تلاش صادرکنندگان زعفران برای بازگشت ارز/ هنوز خام‌فروشی می‌کنیم
عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران با اشاره به تلاش صادرکنندگان زعفران برای بازگشت ارز به کشور، گفت: در ۸ ماه سال جاری صادرات زعفران حدود ۱۴ درصد رشد داشته است.

محسن احتشام در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه در هشت ماه نخست سال جاری میزان صادرات زعفران از کشور حدود ۱۴ درصد رشد کرده است، گفت: صادرات ۱۲۳ تنی زعفران از ابتدا تا پایان آبان امسال موجب شده است تا در حوزه صادرات زعفران با جهش چشمگیری روبهرو باشیم.

وی با بیان اینکه بهلحاظ وزنی میزان صادرات زعفران نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: آمارهای مختلف در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به ۶ ماه نخست سال گذشته بیانگر این واقعیت است که میزان زعفرلان صادراتی از ایران رشد قابل توجهی داشته است.

خبر جدید  منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می‌شود

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران اضافه کرد: خامفروشی از مهمترین معضلات زعفرانکاران در سالیان گذشته است که متأسفانه در شرایط کنونی هنوز این مشکل پابرجاست.

احتشام با بیان اینکه ارادهای از سوی مسئولان بهمنظور مقابله با خامفروشی زعفران مشاهده نمیشود،گفت: کشورهایی همچون چین، امارات متحده عربی و اسپانیا از مقاصد مهم زعفران صادراتی ایران بهحساب میآیند.

خبر جدید  سیاسیون سایه مبارک را از سر اقتصاد بردارند/اقتصادمقاومتی اجرا شود

وی با بیان اینکه صادرکنندگان زعفران ایران در بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور از هیچگونه تلاشی فروگذار نخواهند کرد، گفت: راههای زیادی برای بازگشت ارز صادراتی به داخل کشور وجود ندارد و با توجه به تحریمهای اعمال شده، صادرکننده نمیتواند ارز صادراتی را در زمان وصول به کشور منتقل کند که برای برطرف کردن این مشکل، دولت بههمراه مجلس باید راهکاری اساسی بیندیشد.

خبر جدید  کارگران حداقل‌بگیر و سایر سطوح در سال۹۸چقدر حقوق می‌گیرند+ جزئیات

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)