دهک  | dehak
20:24:06 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تعیین تعرفه‌ مانع صادرات بی‌رویه محصولات کشاورزی می‌شود

تعیین تعرفه‌ مانع صادرات بی‌رویه محصولات کشاورزی می‌شود
رئیس اتحادیه بارفروشان درباره جلوگیری از صادرات بی‌رویه گفت: با تعیین تعرفه‌ای برای صادرات محصولات می‌توان از سود دلالان جلوگیری کرد و مانع صادرات بی‌رویه شد.

حسن صابری در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا درباره جلوگیری از صادرات بیرویه توضیح داد: بهترین کار برای جلوگیری از سودهای کلان توسط دلالان تعیین تعرفهای برای صادرات محصولات به خارج از کشور است تا با سود منطقی و معقولی این اتفاق رخ دهد تا بهیکباره به نیاز بازار داخلی بیتوجهی نشود.

وی درباره اینکه کدام محصولات ما بیشتر در حال صادرات است، تصریح کرد: تمام محصولات ایرانی در حال حاضر به علت پایین بودن ارزش پول ملی و صرفه بالای صادراتی به کشورهای مختلف ازجمله روسیه، عراق و کشورهای حاشیه خلیجفارس صادر میشود.

خبر جدید  بحران آب یکی از چالش‌‌های پیش روی کشور است/مشکل اصلی توزیع منابع

رئیس اتحادیه بارفروشان با توجه به اینکه باید به مصرف داخلی و نیاز صادراتی و خارجی توجه ویژه داشت، گفت: باید موضوع صادرات داخلی مدیریت شود تا هر دو مورد پوشش داده شود؛ نباید چه هست را بخرند و به علت کسب سود بالا به کشورهای مختلف ازجمله عراق صادر کنند. قبلاً عراق از ترکیه و مصر نیازهای خود تهیه میکرد اما پس از بالا رفتن ارزش پول آنها تمام مایحتاج خود را ایران و بازارهای ایرانی تأمین میکنند.

خبر جدید  نیازی به واردات گندم نداریم/عبور از رکورد ۱۲۳ساله تولید شکر

صابری درباره اینکه آیا آمار و اطلاعاتی درباره میزان تولید و نیاز بازار در کل کشور وجود دارد، گفت: هیچ مرجع و سازمانی آماری درباره میزان تولید، مصرف و صادرات سبزی و میوهها تولید داخل وجود نداد و همین موضوع به یکی از معضلات بزرگ ما تبدیلشده است.

وی ادامه داد قیمت سیر خشکسال گذشته بین ۲ الی ۳ هزار تومان بود و بعد از یک رشد زیاد به ۲۰ هزار تومان رسید. همه کشاورزان فکر میکردند که این قیمت همچنان بالا میماند ولی امسال تمام محصول سیر خشک کشاورزان به علت قیمت پایین از بین رفت.

خبر جدید  بی‌برنامگی سیستم دولتی

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: تعیین تعرفه‌ مانع صادرات بی‌رویه محصولات کشاورزی می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)