دهک  | dehak
11:09:15 - جمعه 1 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تایید قاچاق دام مولد از کشور/ معاون وزیر جهاد: خروج دام زنده گسترده باشد به مشکل می‌خوریم

تایید قاچاق دام مولد از کشور/ معاون وزیر جهاد: خروج دام زنده گسترده باشد به مشکل می‌خوریم
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به صورت محدود، گزارشاتی از خروج دام های مولد از کشور داریم، اما این امر به صورت سیستماتیک روی نداده، زیرا در این صورت با آن برخورد می شده است.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره تاثیرات قاچاق دام زنده و دام های مولد بر بازار گوشت قرمز اظهار کرد: با توجه به اینکه این پدیده قاچاق است ما اطلاع دقیقی از تعداد دامی که از کشور خارج می شود نداریم اما این امر اثرات زیادی در بازار گوشت قرمز داخلی داشته است.

وی افزود: راهکار جلوگیری از قاچاق دام زنده به خارج از کشور، آن است که جابه جایی دام در کشور محدود شود و در صورتی که انجام شود هم به صورت کاملا کنترل شده درآید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مرزبانی های کشور نیز باید کنترل دقیق تری داشته باشند تا دامهای زنده به صورت قاچاق از کشور خارج نشوند اما مادامی که تفاوت قیمت دام زنده در داخل از کشور و کشورهای همسایه به این سطح زیاد است قاچاق دام از کشورمان ادامه خواهد داشت و دام به صورت قانونی یا غیرقانونی از کشور خارج خواهد شد.

خبر جدید  آبخیزداری به درستی انجام می‌شد خسارت سیل خیلی کمتر بود

وی در پاسخ به اینکه آیا گزارشی مبنی بر خروج دام های مولد از کشور دارید، گفت: به صورت محدود، مواردی از خروج دام های مولد مطرح شده است، اما این امر به صورت سیستماتیک روی نداده است زیرا در این صورت با آن برخورد می شده است.

رضایی گفت: در صورتیکه دام زنده به صورت گسترده از کشور خارج شود حتما برای تولید سال آینده ما را با مشکل مواجه خواهد کرد؛ بنابراین باید دقت بیشتری برای جلوگیری از این امر صورت گیرد.

خبر جدید  معمای تخصیص ارز دولتی به تولیدکنندگان دام/افزایش شدید قیمت گوشت داخلی با وجود افزایش واردات نهاده‌

وی در واکنش به اینکه آیا بعد از روی دادن پدیده قاچاق دام از کشور تغییری در جمعیت دامی کشور صورت گرفته است گفت: با توجه به گستردگی وسعت ایران و با وجود جمعیت حدود ۷۰ میلیونی گوسفند، آماری جدیدی درباره تغییر جمعیت دام ( بعد از گران شدن دلار و به صرفه شدن قاچاق دام) نداریم زیرا تعداد دام ها بسیار زیاد است.

خبر جدید  تصمیم جدید دولت/ فروش گوشت منجمد تنظیم بازاری ۲۸ هزار تومانی فقط به گروه‌های هدف

رضایی اظهار داشت: پلاکگذاری و هویت گذاری دام های زنده یکی از راهکارهایی است که به طور دقیق برای مبارزه با قاچاق باید دنبال شود که چند سالی است شروع شده و در سال آینده نیز به طور جد در وزارت جهاد کشاورزی دنبال می شود.

وی گفت: بر این اساس تمام دامهای کشور دارای هویت می شوند اما با توجه به جمعیت دامی که در کشور تحقق آن در یک سال امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)