دِهَک
۰:۴۴:۱۷ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تامین نهاده و واکسن دغدغه اصلی تولیدکنندگان صنعت طیور است

تامین نهاده و واکسن دغدغه اصلی تولیدکنندگان صنعت طیور است
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه، تامین به موقع نهاده ها و واکسن مورد نیاز طیور را مهمترین دغدغه های فعالان این بخش برشمرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مصطفی سید مصطفوی روز دوشنبه در همایش ملی راهکارهای تحول کسب و کار در صنعت طیور که در محل هتل المپیک برگزار شد، افزود: وزارت جهادکشاورزی باید تلاش خود برای رفع این نگرانی ها بکار گیرد تا فعالان بتوانند راحت تر به فعالیت تولیدی خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه اکنون نهاده ها خریداری شده در بنادر موجود است، اظهار داشت: نگرانی عمده انتقال وجوه برای ترخیص آنهاست و باید برای آن چاره ای اندیشید زیرا اگر این نگرانی ها برطرف شود واحدهای پروانه دار جوجه یک روزه می توانند ۱۳۵ میلیون قطعه در ماه تولید کنند.
این فعال صنعت طیور افزود: سالیانه ۲٫۲ میلیون تن گوشت مرغ و ۱٫۲۵ میلیارد قطعه جوجه یک روزه در کشور تولید می شود در حالی که تنها از ۴۰درصد ظرفیت موجود در این بخش استفاده می شود.
سید مصطفوی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ باید ۲،۵ میلیون تن گوشت مرغ تولید شود، گفت: اکنون نیز قادر به تولید این میزان گوشت مرغ هستیم.
دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه سهم تولید ناخالص ملی صنعت طیور را ۴۰۰ میلیارد دلار بر آورد کرد و گفت: نبود برنامه تولید ثابت یکی از عوامل نوسان های قیمتی است که باید تولید براساس سفارش انجام شود زیرا این روش شفافیت به همراه دارد.
به گزارش ایرنا، همایش ملی تحول در صنعت طیور کشور با هدف بررسی راهکارهای کاربردی جدید در صنعت طیور برگزار شد؛ در این همایش مسایل مربوط به پرورش جوجه های یک روزه، دستگاه های نوین جوجه کشی، قیمت و صادرات این محصولات به کشورهای همسایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این همایش، حمل و نقل نامناسب و غیرتخصصی طیور که باعث تلف شدن سالانه ۱۲ میلیون قطعه جوجه یک روزه (معادل ۲ درصد ضایعات در بخش تولید مرغ گوشتی) و خسارت ۷۶۰ میلیارد تومانی می شود، مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۷۸*۲۰۲۵


منبع :: http://www.irna.ir