دهک  | dehak
11:37:59 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بیش از ۸ هزار واحد مرغ‌داری در کشور تعطیل شد

بیش از ۸ هزار واحد مرغ‌داری در کشور تعطیل شد
عضو هیئت‌مدیره کانون سراسری مرغ‌داران گوشتی ایران گفت: از ۲۰ هزار و ۵۰۰ مرغ‌داری موجود در کشور، ۵ هزار و ۲۰۰ واحد آن غیرفعال هستند.

برومند چهارآیین در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه از ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد مرغداری موجود در کشور حدود ۵ هزار و ۲۰۰ واحد غیرفعال هستند، گفت: از ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد اعلام شده که هماکنون مشغول به تولید مرغ هستند، تنها ۲۰ درصد از آنها یعنی ۳ هزار واحد بهصورت موقتی اقدام به تولید مرغ میکنند.

عضو هیئتمدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با اشاره به اینکه در سال جاری حدود ۸ هزار و ۲۰۰ مرغداری تعطیل شد،افزود: تعیین نرخ دستوری برای فروش مرغ از سوی نهادهای دولتی و نظارتی موجب شده است تا بسیاری از واحدهای مرغداری کشور تعطیل شوند.

خبر جدید  فعالیت‌های اقتصادی از دوره انقباض عبور کرد

وی با بیان اینکه کارگروه تنظیم بازار قیمت مرغ را برای فروش دربمغازهدار هر کیلو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده است، تصریح کرد: مغازهدار باید مرغ را بین نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان به فروش برساند اما این موضوع در شرایطی است که قیمت مرغ زنده فقط برای مرغدار ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تمام میشود و فروش مرغ کشتار به مغازهدار با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای تولیدکنندگان مرغ، صرفه اقتصادی ندارد.

خبر جدید  برنامه‌ای برای توزیع کوپنی کالاهای اساسی نداریم

چهارآیین با اشاره به اینکه در شرایط کنونی هر کیلو مرغ زنده حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان از مرغدار خریداری میشود و در کشتارگاه به مغازهدار ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته میشود،اضافه کرد: هر کیلو مرغ وقتی به دست مردم میرسد، کمتر از ۱۶ هزار تومان نخواهد بود که این قیمت فروش میتواند سود ۱۰ درصدی مرغدار از تولید مرغ را جبران کند.

خبر جدید  ضرورت اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)