دهک  | dehak
0:44:07 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بودجه سال آینده وزارت کشاورزی عقب گرد کرد

بودجه سال آینده وزارت کشاورزی عقب گرد کرد
تهران- ایرنا- دولت بودجه سال آینده وزارت جهاد کشاورزی را بیش از ۲۱ هزار و ۵۷۳ میلیارد ریال پیش بینی کرده است که نسبت به بودجه مصوب امسال این وزارتخانه یک هزار و ۳۵۲ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال کاهش دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۸ که صبح امروز (سه شنبه) از سوی حسن روحانی رییس جمهوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شد، بودجه وزارت جهادکشاورزی شامل ۲۱ هزار و ۵۷۳ میلیارد و ۴۴۷ میلیون ریال است که از این رقم ۱۶ هزارو ۱۸۹ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ریال آن مربوط به تملک دارایی های سرمایه ای (بودجه عمرانی) بوده و بقیه به مبلغ ۵ هزارو ۳۸۳ میلیارد و ۸۹۸ میلیون ریال به بودجه هزینه ای این وزارتخانه اختصاص دارد.
هرچند بودجه بخش هزینه ای این وزارتخانه نسبت به قانون بودجه امسال افزایش نشان می دهد اما در بخش بودجه های عمرانی شاهد کاهش ارقام بودجه هستیم به طوری که یک هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال از بودجه عمرانی آن در مقایسه با امسال کم شده است.
سازمان های امور عشایری، موسسه پژوهش و برنامه ریزی کشاورزی، سازمان حفظ نباتات، سازمان چای کشور، نهاد نماینده ولی فقیه، موسسه جهاد نصر، سازمان امور اراضی کشور، شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور، شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از جمله نهادهایی هستند که در ذیل ردیف بودجه وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرند .
با این حال سازمان شیلات ایران، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، موسسه واکسن و سرم سازی رازی، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و شرکت شهرک های کشاورزی دارای ردیف های جداگانه در لایحه بودجه هستند.
دولت برای سال آینده یک هزار و ۴۶۰ میلیارد و ۲۵۵ میلیون ریال برای بخش شیلات، ۱۳ هزارو ۲۲۷ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال برای بخش سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، هفت هزار و ۴۷۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای بخش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، سه هزار و ۷۱۸ میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال برای بخش موسسه رازی، سه هزارو ۴۰ مییلیارد و ۶۲۲ میلیون ریال برای بخش دامپزشکی، یک هزارو ۵۲۲ میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال برای سازمان مرکزی تعاون روستایی و ۲۲۸ میلیارد و ۵۲۹ میلیون ریال برای شرکت شهرک های کشاورزی بودجه پیش بینی کرده است.
همچنین در تبصره ۱۳ ماده واحده لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی به این صندوق اختصاص یافته است تا در صورت بروز حوادث مترقبه خسارت وارده به محصولات کشاورزی را جبران کند.
در بند دیگری از این تبصره معادل یکهزار میلیارد ریال از برای پیشگیری و مهار (کنترل) بیماریهای واگیر دامی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام، مایه کوبی (واکسیناسیون) دامها و بهداشت فرآوردههای دامی در اختیار سازمان دامپزشکی کشور قرار می گیرد.
همچنین معادل ۲ هزار میلیارد ریال برای تولید و ارتقای کیفیت واکسن آنفولانزای طیور در اختیار موسسه تحقیقات واکسن و سرمسازی رازی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوی امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را با سقف ۱۷ میلیون و ۳۲ هزار و ۳۳۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال تقدیم مجلس کرد.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  وزارت جهاد: 1.7 میلیون تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان خریداری شد
0/5 (0 نقد و بررسی)