اخبار کشاورزی | دِهَک
19:30:24 - شنبه 8 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بارفروشان میوه کشاورزان را نسیه می‏‎خرند و نقد می‌فروشند

بارفروشان میوه کشاورزان را نسیه می‏‎خرند و نقد می‌فروشند
معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به خرید حق العمل کاری محصول کشاورزان در میدان مرکزی میوه گفت: پول کشاورزان به صورت چکی و حتی در مواردی شش ماهه تسویه می شود این درحالی که بار فروشان آن را نقدی فروخته اند.

علی کوهستانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سهم کشاورزان از قیمت فروش انواع میوه در بازار بسیار اندک است.

وی فزود:محصولات کشاورزان در میدان های میوه ( عمده فروشی ها) به صورت حق العملی به فروش میرسددرحالیکه قیمتهای فروشمعلوم نیست و بار فروشانهر قیمتی را به کشاورزان بگویند آنها مجبور به پذیرش هستند.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد:پول کشاورزان نیز به صورت چکی و حتی در مواردی به صورت شش ماهه تسویه می شود این درحالی که بار فروشان میادین میوه محصول خود را به صورت نقد به فروش رسانده اند.

وی تصریح کرد: وجود حلقه های واسط در برخی از موارد موردنیاز است و نمی توان همه آنها را از بین برد اما باید مدیریت شده باشد.

کوهستانی افزود: معتقد به این نیستم که خود کشاورزان اقدام به توزیع کنند زیرا کشاورز تنها مسئولیتتولید را در اختیار دارد واین امر باعث غافل شدن از تولید می شود؛حرفه تولید و توزیع از یکدیگر جدا هستند.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: می توان تشکل های تولیدی بخش کشاورزی راتوانمند کرد تا عرضه مستقیم کالا را داشته باشند که این امر به معنی کساد کردن بازار خرده فروشی ها نیست بلکه برای تنظیم بازار است.

انتهای پیام/


منبع :: بارفروشان میوه کشاورزان را نسیه می‏‎خرند و نقد می‌فروشند

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ۲۲۷ تن خرچنگ صادر شد