دهک  | dehak
1:10:54 - یکشنبه 3 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بارش برف‌ و باران از فردا در کشور/ هشدار طغیان رودخانه‌ها و تگرگ

بارش برف‌ و باران از فردا در کشور/ هشدار طغیان رودخانه‌ها و تگرگ
فردا در نوار شمالی کشور کاهش دما، در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و در فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود و وقوع پدیده تگرگ دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، امروز سامانه بارشی در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، در استان‌های زنجان، قزوین، کرج و تهران و غرب سواحل خزر فعال است.

با نفوذ جریانات جنوبی مرطوب به جنوب کشور امروز بارش پراکنده در جنوب فارس، بوشهر، هرمزگان و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

فردا با تقویت سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور غیر از نوار غربی بارش رخ می‌دهد.

فردا در نوار شمالی کشور کاهش دما، در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و در جنوب شرق فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود وقوع پدیده تگرگ دور از انتظار نیست.

فردا یکشنبه ‌۹۷/۱۱/۱۴ در نیمه جنوبی فارس، استان هرمزگان‌، نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، رگبار و رعدوبرق‌، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

روز آینده همچنین بارش باران و آبگرفتگی معابر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز یکشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب و در استان‌های ساحلی دریای خزر ‌و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سایر مناطق کشور کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود.   

خبر جدید  سیل به ۵۰ هزار هکتار از مزارع گندم و کلزای استان گلستان خسارت زد

بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان جنوبی، شرق یزد و شرق کرمان ‌وزش باد شدید و احتمال باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به هم‌وطنان در جنوب و جنوب شرق کشور توصیه می‌شود در روزهای یکشنبه و دوشنبه  از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند، همچنین به علت احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد، احتیاط لازم برای کاهش خسارت به عمل آید. 

روز دوشنبه ‌۹۷/۱۱/۱۵‌ شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و آبگرفتگی معابر و در خراسان رضوی  بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. 

روز دوشنبه سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است که موجب افزایش بارش‌ها در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد شد.

روز سه‌شنبه با خروج سامانه بارشی از کشور در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود و روز چهارشنبه آسمان بر اغلب شهرها صاف و آرام خواهد بود.

بعدازظهر یکشنبه و روز دوشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان جنوبی، شرق کرمان و یزد وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا دریای خزر، مرکز تا شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج است و روز دوشنبه مرکز و شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

فردا در استان‌های واقع در شمال غرب و سواحل خزر و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در نیمه شرقی و مرکز کشور کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر و همدان، اراک و ارومیه با کمینه دمای ۶درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یک مهرماه ۹۷) تا ۲۹ دی‌ماه سال جاری ۱۱۵.۲میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۵.۵ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۲۲۴.۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۹۳.۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۳.۴ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته هفدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۲۷۹.۴ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۲۷.۶ درجه سلسیوس و سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزان منفی ۹ درجه سلسیوس بوده است.

انتهای پیام/ب

خبر جدید  مافیای واردات پشت احیای وزارت بازرگانی


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)