دهک  | dehak
1:16:35 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ایران در سال‌های آتی قطب کشاورزی منطقه خواهد شد

ایران در سال‌های آتی قطب کشاورزی منطقه خواهد شد
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بر علمی کردن کشاورزی در تمام نقاط کشور تأکید کرد و گفت: ایران در ۱۰ یا ۱۵ سال آینده یکی از قطب‌های مهم کشاورزی منطقه خواهد شد و اگر در این زمینه موفق شویم یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه اطلاعرسانی وزارت جهادکشاورزی، حجتالاسلام سیدرضا تقوی در همایش ۴۰ سال تلاش و سازندگی در پرتو فرهنگ و مدیریت جهادی استان، با اشاره به این که یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی کشاورزی است، خاطرنشان کرد: لازم است برای موفقیت در فعالیتهای مختلف از جمله فعالیتهای بخش کشاورزی از کمک مردم و جوانان و از منابعی که در اختیار داریم استفاده کنیم.

وی همچنین بر استفاده از علم و تکنولوژی در همه بخشهای کشاورزی تاکید کرد.

نماینده، ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، بر تبلور مدیریت جهادی در چارچوب ارزشهای جهادی تاکید و خاطرنشان کرد: باید مشکلات کشور با مدیریت جهادی اصلاح شود که در این زمینه طرحها و اقداماتی در حال انجام است، تا بتوان جهاد سازندگی را زنده کرد.

خبر جدید  وقت‌کشی بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌ها/طرح ایجاد بازار صادراتی

وی افزود: در حال حاضر مشکل کشور تولید و اشتغال است که برای رفع این امر حدود ۱۶ هزار گروه جهادی به صورت خودجوش در کشور مشغول فعالیت هستند. در این راستا دفتر هماهنگی برای انجام کارهای جهادی در کشور ایجاد شده که باید در استان چهارمحال و بختیاری نیز افراد جهادی شناسایی و دفتر هماهنگی شکل گیرد.

حجتالاسلام تقوی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مدیریت جهادی را در ادارات زنده کنیم باید مدیر دارای تفکر جهادی باشد به این معنا که از انگیزه بسیار بالا و قوی برخوردار باشد. همچنین سازمان، تشکیلات و همراهان مدیر باید جهادی باشند.

وی تاکید کرد: مدیرت جهادی باید دارای ویژگیهای حقمداری، ارزشمداری، پیشتازی در عمل، توجه به محرومان و مستضعفان، محکمکاری، کارآمدی، قطعیت، در نظر گرفتن مصلحت دیگران و انجام امور روزانه باشد.

خبر جدید  توضیحات وزارت جهاد کشاورزی در مورد خبر برکناری رئیس سازمان شیلات

اقتصاد کشاورزی از ارکان اقتصاد مقاومتی است

نماینده، ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی همچنین در نشست شورای سیاستگذاری راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرکرد، اقتصاد کشاورزی را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای رسیدن به اهداف خود در این حوزه باید کشاورزی خود را به علم و فناوری روز تجهیز و از هدر رفت منابع در حوزه آب و خاک جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: باید بهرهوری در بخش کشاورزی را بالا ببریم و از روشهای سنتی در این حوزه فاصله بگیریم.

خبر جدید  خسارت سیل به کشاورزی جبران می‌شود

این مقام مسوول با بیان این که اقتصاد کشور باید مبتنی بر کشاورزی باشد، افزود: اگر اقتصاد کشور براساس کشاورزی شکل گیرد از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود و به دلیل درونگرا بودن آسیبهای کمتری را نیز متحمل خواهد شد.

حجتالاسلام تقوی، فرهنگ استکبارستیزی و استقلالطلبی نظام جمهوری اسلامی را برگرفته از فرهنگ نهضت عاشورا دانست و تصریح کرد: امت اسلامی ایران همان طور که در عرصههای هوافضا، پزشکی و علوم مختلف رتبه جهانی کسب کردند به یقین در اقتصاد و تامین موادغذایی و مایحتاج ضروری مردم که دشمن از آن به عنوان نقطه ضعف استفاده کرده است، به زودی خودکفا خواهند شد.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)