دِهَک
۱۱:۲۵:۰۲ - یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ایجاد ۶۸ هزار شغل با تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی

ایجاد ۶۸ هزار شغل با تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: از محل تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری که بانک کشاورزی در اختیار متقاضیان قرار دارد ۶۸ هزار و ۳۰۸ اشتغال جدید ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، روح‌الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی امروز در نشست خبری اعلام کرد: از محل تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری که بانک کشاورزی در اختیار متقاضیان قرار دارد ۶۸ هزار و ۳۰۸ اشتغال جدید ایجاد شده است.

خدارحمی گفت: تاکنون به ۲۶ هزار و ۷۵۵ طرح به مبلغ ۳۸ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال تسهیلات داده شده است. طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری با اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اجرایی می‌شود که بانک کشاورزی یکی از عاملان اجرایی است.

وی افزود: ۳ و نیم میلیارد دلار اختصاص یافته پس از تبدیل به ریال طی دو قسط به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت.

مدیرعامل بانک کشاورزی همچنین در ادامه گفت: برخی به زیاد بودن شعبات بانک‌ها اعتراض دارند و آقای روحانی رئیس‌جمهور هم اخیرا انتقاد کرده بود و حرف ایشان هم به جا است.واقعیت این است که زمانی نیاز بود تا شعبات بانک مرکزی اضافه شود، اما اکنون با راه‌اندازی سیستم‌های الکترونیکی نقل و انتقال پول باید این شعبات حذف شود.

خدارحمی  گفت:‌برنامه کاهش شعبات بانک‌ها در دستور کار بانک کشاورزی است و تاکنون ۷۰ شعبه بانک کشاورزی ادغام یا تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه کاهش شعب بانک‌ها فراگیر و جهانی است، گفت: بانک کشاورزی هم از اول نیمه امسال حتی پرداخت تسهیلات را الکترونیکی خواهد کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در حال حاضر جایگاه بانک کشاورزی بین ۵۰۰ شرکت برتر در جایگاه ۱۶ و از نظر دارایی جایگاه ۴ قرار گرفته است.

ادامه دارد…

انتهای پیام/ب


منبع :: https://www.farsnews.com