دهک  | dehak
10:47:06 - جمعه 12 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

انحراف ارز دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز از مسیر اصلی

انحراف ارز دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز از مسیر اصلی
عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ارزهای دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز به صورت ۱۰۰درصدی صرف واردات این محصول نشد و هدف تنظیم بازار را محقق نکرد .

شعار سال: نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ارزهای دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز به صورت ۱۰۰درصدی صرف واردات این محصول نشد و هدف تنظیم بازار را محقق نکرد.
 «عباس پاپی زاده بالنگان» در خصوص پیش بینی افزایش ۵ درصدی میزان تولید گوشت قرمز در کشور، گفت: با توجه به اینکه سال پرآبی را از نظر میزان بارش‌ها داشته‌ایم علوفه مورد نیاز کشور در مراتع و ارضی زراعی تولید شده و در اختیار بخش دامپروری وجود دارد که تاثیر مثبتی بر روی تولیدات دامی کشور دارد.

شرایط افزایش تولید گوشت قرمز بیش از ۵درصد وجود دارد

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط به وجود آمده امکان رشد بیش از ۵ درصد تولیدات دامی را فراهم کرده است، ادامه داد: با افزایش شدید قیمت گوشت دام‌ها در سنین پایین به دلیل انگیزه بالای قیمتی به وجود آمده روانه بازار شدند.

خبر جدید  ۲۴۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در ۲ ماه اخیر انجام شد

بخشی از دام مولد کشور از چرخه تولید خارج شده است

وی افزود: در برخی از مناطق کشور به دلیل بالا بودن قیمت گوشت، دام‌های مولد را روانه کشتارگاه کردند و این دام‌ها از چرخه تولید خارج شدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه چرا با توجه به پیش بینی افزایش تولید و واردات گوشت قرمز کماکان قیمت‌ها بالا است، گفت: یکی از دلایل عدم کاهش قیمت گوشت قرمز افزایش قیمت عمومی تمامی کالاها است، در برخی از موارد شاهد رشد ۱۰۰ تا ۴۰۰درصدی نرخ کالاها بوده‌ایم.

خبر جدید  تامین مالی شرکت‌های کشت و صنعت خصوصی کوچک و متوسط مقیاس

عرضه گوشت قرمز با قیمت‌های متفاوت نشان از عدم نظارت بر بازار دارد

وی با تاکید بر اینکه هزینه تمام شده برای تولید گوشت قرمز به شدت افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: بخش دیگری از افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل عدم نظارت بر قیمت ‎‌ها بوده، این محصول در میان کالاهای اساسی قرار داشت و واردات آن با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی صورت گرفته، با توجه به این موارد طبیعتا اگر نظارت‌ها به صورت صحیح وجود داشت نباید گوشت با قیمت متفاوت در بازار عرضه می‌شد.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه بخش زیادی از گوشت‌های وارداتی به دلیل عدم نظارت بر سیستم توزیع به مسیرهای هدایت شد که تاثیری بر روی معیشت افراد کم بضاعت نداشت، خاطرنشان کرد: ارزهای دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز به صورت ۱۰۰درصدی صرف واردات این محصول نشد و هدف تنظیم بازار را محقق نکرد .
 
شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر،تاریخ انتشار:۲۰تیر۱۳۹۸،کدخبر:۵۰۴۰۹،hakimemehr.ir

منبع :: انحراف ارز دولتی تخصیصی به واردات گوشت قرمز از مسیر اصلی

خبر جدید  پتانسیل کاهش قیمت مواد غذایی وجود دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)