دهک  | dehak
11:27:38 - دوشنبه 25 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

امکان ترخیص ۸۰ درصد گوشت های دپوشده وجود داشت+جدول

امکان ترخیص ۸۰ درصد گوشت های دپوشده وجود داشت+جدول
بررسی‌ها نشان می‌دهد، در حالی بانک مرکزی مشکلات ارزی واردکنندگان گوشت را رد می‌کند، واردکنندگان باید به این پرسش پاسخ دهند چرا برای ترخیص کالا، از تسهیلات دولت استفاده نکرده‌اند.

شعار سال : در روزهای گذشته بحث دپو ۷۰۰ کانتینر گوشت در کانتینرهای یخچال دار بنادر جنوبی از سوی رسانه ها با بازخورد قابل توجهی رو به رو شد. بعد از مطرح شدن بحث دپو ۱۷۰۰۰ تن گوشت قرمز، دادستان بندر عباس با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه به موضوع ورود کرد. این مقام قضایی ضمن تایید دپو ۱۷ هزار تن گوشت در منطقه ویژه شهید رجایی بحث تعمدی بودن دپو گوشت را نیز تایید کرد.
گفتنی است، محموله های وارداتی ابتدا در مناطق ویژه اقتصادی و بنادر کشور تخلیه شده و بعد از اظهار به گمرک ترخیص می‌شوند. در خصوص محموله های گوشت مذکور اصولا اظهار به گمرک انجام نشده است تا برای تعیین تکلیف آنها اقدام جدی صورت گیرد.
در ادامه جزییات کانتینرهای حامل گوشت دپو شده تا بهمن ماه امسال قابل مشاهده است. گفتنی است برخی از این کانتینرها با ورود به موقع دستگاه قضایی محموله های خود را به گمرک اظهار و بار آنها ترخیص شده است.

خبر جدید  مافیای موتورسازی، مقصر آلودگی تابستانی در تهران؟

بررسی ها نشان میدهد تعدادقابل توجهی از کانتینرهای مذکور به شرکت پشتیبانی امور دام تعلق داشته که با ورود برخی وزرا مشکل این محموله ها در حال برطرف شدن بوده و به زودی شاهد ترخیص محموله مذکور نیز خواهیم بود.
بعد از افزایش التهابات در بازار گوشت قرمز، به صورت جدی به این پرونده ورود کرد و اطلاعات قابل توجهی نیز در خصوص مصرف، تولید و واردات این محصول منتشر شد. درحال حاضر یکی از دلیل مهم واردکنندگان مشکلات ارزی و بانکی در خصوص عدم ترخیص محموله های گوشت از گمرک می‌باشد.

این در حالی است که بررسی هانشان می دهد، اصولا بحث ارزی در این فقره خیلی قابل اعتنا نبوده کما اینکه یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی نیز وجود مشکلات ارزی در خصوص اسناد وارداتی محموله های گوشت قرمز را رد کرده است.
جدای از این بحث، که لازم است بانک مرکزی به صراحت در خصوص آن اظهار نظر کند، به نظر می‌رسد واردکنندگان نیز تا حدودی در این خصوص سرعت لازم را در دستور کار خود قرار نداده اند.
به عنوان مثال اخیرا دولت تسهیلات ویژه ای را برای ترخیص کالاهای اساسی در نظر گرفته است که این دست واردکنندگان به راحتی می توانستند از آن استفاده کنند. یکی از این تسهیلات ترخیص ۸۰ درصد محموله در گمرک مانده است که مشخص نیست چرا واردکنندگان برای حل و فصل مشکلات خود به مراجع ذی صلاح مراجعه نکرده و محموله های آنها در گمرک دپو شده است.
یکی از سوالاتی نیز که اداره بندر باید به آن پاسخ دهد بحث متروکه کردن کالاهای وارد شده و ترخیص نشده است. گفتنی است، بعد از رسانه ای شدن موضوع تعدادی از کانتینرهای گوشت دپو شده متروکه شده است.

شعار سال، بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷،کدخبر:۱۹۵۴۸۵۴،www.tasnimnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  تولید آبزیان به ۴۵۵ هزار تن می‌رسد
0/5 (0 نقد و بررسی)