دهک  | dehak
1:18:34 - سه‌شنبه 26 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

افزایش ۷۰هزار تنی واردات برنج نسبت به سال گذشته

افزایش ۷۰هزار تنی واردات برنج نسبت به سال گذشته
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: واردات برنج نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ هزارتن افزایش یافته است که بیشتر توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده است.وی افزود با توجه به تحولات ارزی در کشور و کاهش ارزش پولی ایران در سال جاری شاهد قاچاق معکوس برنج از کشور بوده ایم به نحوی که برآورد می شود حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتن برنج از ایران به کشورهای همسایه قاچاق شده باشد.

شعارسال: دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: واردات برنج نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ هزارتن افزایش یافته است که بیشتر توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده است.

مسیح کشاورز با بیان اینکه امسال سهم شرکت بازرگانی دولتی ایران در واردات برنج ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: تا امروز بالغ بر ۱ میلیون و ۳۶۳ هزار تن برنج به کشور وارد شده است.

وی ادامه داد: میزان واردات برنج به کشور در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱ میلیون ۹۹۴ هزار تن بود.

کشاورز با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۳۰۰ هزارتن برنج قاچاق نیز به کشور وارد شده بود، افزود: آمار فروش برنج کشور هندوستان و دیگر کشور های مبدا وارداتی این موضوع را تائید می کند.

به گفته کشاورز، با توجه به تحولات ارزی در کشور و کاهش ارزش پولی ایران در سال جاری شاهد قاچاق معکوس برنج از کشور بوده ایم به نحوی که برآورد می شود حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتن برنج از ایران به کشورهای همسایه قاچاق شده باشد.

وی توضیح داد که با در نظر گرفتن این شرایط تا پایان اسفند ماه جاری حداقل نیاز به واردات ۲۰۰ هزار تن برنج به کشور داریم تا بازار آرامی را برای ایام نوروز داشته باشیم.

کشاورزی با اشاره به نوسانات نرخ ارز یادآرو شد: لازم است از هم اکنون در فکر تامین بازار برنج برای سال آینده باشیم و حداقل برای واردات ۸۰۰ هزارتن تا ۱ میلیون تن برنج در ۴ ماهه نخست سال و قبل از فرا رسیدن زمان ممنوعیت واردات برنامه ریزی کنیم.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار کرد: در صورت همکاری دولت و بانک مرکزی برای تامین ارز واردات برنج بر اساس برنامه ذکر شده، تامین برنج در سطح مناسبی انجام می شود و سال آینده را بدون نگرانی طی خواهیم کرد.

کشاورز در پایان تاکید کرد: اجرای این برنامه از شوک احتمالی قیمت بر بازار برنج نیز جلوگیری می کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری آگروفودنیوز ، تاریخ انتشار:۶ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر:۳۳۸۰۶ www.agrofoodnews.com،


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  آمار نادرست سرانه مصرف گوشت هر ایرانی! 7500 گاوداری تعطیل شده را فعال کنید
0/5 (0 نقد و بررسی)