دِهَک
۰:۴۳:۵۲ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

افزایش یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال ۹۸

افزایش یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال ۹۸
تهران- ایرنا- مصارف هدفمندی یارانه های نقدی و غیرنقدی در لایحه بودجه سال آینده ۴۲۵ هزار میلیارد ریال تعیین شده که در میان آنها، یارانه نان و خرید تضمینی گندم افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در لایحه بودجه ۹۸ که رئیس جمهوری صبح امروز(سه شنبه) آن را به مجلس ارائه کرد، بودجه تخصیصی به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار ۷۰ هزار میلیارد ریال تعیین شده است.
براساس این لایحه، یارانه سه دهک بالا با هماهنگی میان استانداران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حذف و منابع حاصل از آن برای کاهش فقر مطلق خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد(ره) و بهزیستی و زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست اختصاص می یابد.
براساس این گزارش، اگر خانوارها نسبت به حذف یارانه خود معترض باشند استانداران با همکاری وزارت تعاون موظف اند در یک ماه این موضوع را بررسی و در صورت استحقاق نسبت به برقراری یارانه اقدام کنند.
همچنین در لایحه بودجه ۹۸ آمده است: در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین معطوف کردن پرداخت یارانه به خانوارهای نیازمند و در اجرای ماده (٣٩) قانون برنامه ششم توسعه، همه دریافتی ها (منابع) به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها نزد خزانه داری کل کشور واریز و پس از تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور، هزینه می شود.

** افزایش یارانه نان و خرید تضمینی گندم
در لایحه بودجه ۹۸، سهم یارانه نان و خرید تضمینی گندم ۶۱ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال تعیین شده در حالی که این میزان در قانون بودجه ۹۷، ۳۳ هزار میلیارد ریال است.
اقتصام**۹۴۵۴** ۲۰۲۳

منبع :: http://www.irna.ir