دهک  | dehak
9:04:35 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

افزایش مهاجرت‌ در فلات مرکزی و سیستان وبلوچستان

افزایش مهاجرت‌ در فلات مرکزی و سیستان وبلوچستان
عضو شورای راهبردی اندیشکده تدبیر آب ایران با اشاره به اینکه اکنون بیشتر مهاجرت‌ها در فلات مرکزی و سیستان وبلوچستان دیده می‌شود، که لزوم توجه و برنامه ریزی را با توجه به اولویت و وخامت اوضاع می‌طلبد.

شعار سال:عضو شورای راهبردی اندیشکده تدبیر آب ایران با اشاره به اینکه اکنون بیشتر مهاجرت‌ها در فلات مرکزی و سیستان وبلوچستان دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: در دهه ۴۰ نیز در سیستان و بلوچستان مهاجرت‌های گسترده‌ای را به گرگان شاهد بوده‌ایم، اکنون نیز در خراسان جنوبی، کرمان، فارس و اصفهان این واقعه در حال رخ دادن است که لزوم توجه و برنامه ریزی را با توجه به اولویت و وخامت اوضاع می‌طلبد.

انوش نوری اسفندیاری ، با بیان اینکه کمرنگ بودن اطلاع رسانی مهمترین موضوع در بحث بحران آب است، اظهار داشت: در حال حاضر همه استان‌ها به لحاظ بحران آب وضعیت یکسانی ندارند، روی استان‌های مرکزی، جنوب غربی و شرقی فشار بیشتری وارد می‌شود که طبیعتا با کاهش تولید کشاورزی و خشک شدن باغات و مزارع همراه خواهد بود چرا که سطح کشت تناسبی با امکانات آبی ما ندارد.

خبر جدید  چرا کشاورزان گندم به دولت تحویل نمی دهند؟

وی با بیان اینکه طی سال‌های آتی روند مهاجرت از روستاها و خالی از سکنه شدن بسیاری از شهرها و روستاها شدت می‌گیرد، افزود: مهاجرت‌ها اینگونه نیست که به سرعت آنگونه که برخی پیش بینی می‌کنند رخ دهد، اما وضعیت بسیار نگران کننده است.

عضو شورای راهبردی اندیشکده تدبیر آب ایران با اشاره به اینکه اکنون بیشتر مهاجرت‌ها در فلات مرکزی و سیستان وبلوچستان دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: در دهه ۴۰ نیز در سیستان و بلوچستان مهاجرت‌های گسترده‌ای را به گرگان شاهد بوده‌ایم، اکنون نیز در خراسان جنوبی، کرمان، فارس و اصفهان این واقعه در حال رخ دادن است که لزوم توجه و برنامه ریزی را با توجه به اولویت و وخامت اوضاع می‌طلبد.

خبر جدید  ورودی سدها 277 درصد افزایش یافت

وی یادآور شد: دباید خودمان را با امکاناتی که داریم سازگار کنیم و روند توسعه را مطابق با شرایط اقلیمی کشور داشته باشیم.

نوری اسفندیاری تاکید کرد: در حال حاضر برخی جهت گیری‌ها در رابطه با بحران آب خوب است اما همچنان اداری و از بالا به پایین است، ما باید روش‌های جدیدی داشته باشیم که البته زمان بر هم هست، اما مهم این است که این روش‌ها فعال شود که از جمله برخی اقدامات اقتصادی، مشارکتی و داوطلبانه است.

خبر جدید  افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ ارز ممنوع

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  سایت خبری تحلیلی عصر اقتصاد   ،تاریخ انتشار:  ۹ تیر ۱۳۹۹،کدخبر: ۳۵۲۰۹ ،www.asre-eghtesad.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)