دهک  | dehak
14:51:34 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

افزایش شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی

افزایش شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۳۷۹ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۲،۸ درصد افزایش یافته است. شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۳۷۹ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۲،۸ درصد افزایش یافته است. شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ۳۲.۹ درصد افزایش یافته است.

شاخص زراعت و باغداری
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص “زراعت و باغداری” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۳۲۸،۹ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳.۸ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ۲۶.۷ درصد افزایش دارد.
همچنین شاخص گروه “غلات” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۴۰۳،۸ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶.۴ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۲۰.۵ درصد افزایش است.
مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص گروه “میوه‌ها و میوه‌های آجیلی” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۲۴۶،۷ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۱۹.۲ درصد افزایش دارد.
شاخص گروه “سبزیجات” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۵۲۰،۶ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۳.۱ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۵۲.۸ درصد دارای افزایش است.
شاخص گروه “مواد خام طبقه بندی نشده” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۲۸۹،۸ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۳۷.۸ درصد افزایش است.

خبر جدید  گوشت قرمز و مرغ به میزان کافی موجود است

شاخص دامداری سنتی
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص “دامداری سنتی” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۴۸۶،۶ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۴۵.۵ درصد افزایش دارد.
همچنین شاخص گروه “پرورش بز و بزغاله ” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۵۵۶،۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰.۴ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۵۱.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
شاخص گروه “پرورش گاو و گوساله سنتی” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۴۶۱ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴،۲ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۴۸.۹ درصد افزایش دارد.
شاخص گروه “گوسفند و بره” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۵۳۷،۹ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴.۹ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۴۸.۴ درصد دارای افزایش است.
شاخص گروه “سایر محصولات حیوانی” در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ برابر با ۴۴۷،۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۰.۵ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۳۵.۱ درصد افزایش دارد.

خبر جدید  نرخ نهاده های دامی بهای مرغ را تعیین می کند

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)