دهک  | dehak
1:29:52 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اشتغالزایی ۱۲۴ هزار نفره، موهبت ویژه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان

اشتغالزایی ۱۲۴ هزار نفره، موهبت ویژه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در بخش شیلات فرد بیکار وجود ندارد و تمامی صیادان مشغول به فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۴ هزار نفر در بخش های صید، فرآوری و شیلات مشغول به فعالیت هستند.

شعارسال: مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در بخش شیلات فرد بیکار وجود ندارد و تمامی صیادان مشغول به فعالیت هستند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۴ هزار نفر در بخش های صید، فرآوری و شیلات مشغول به فعالیت هستند.

مکران سرزمینی ساحلی در جنوب شرق ایران است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب یکی از گنج های پنهان به شمار می رود.

سرزمینی که می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت محور شرق کشور باشد و منطقه را متحول کند چرا که دسترسی به آبهای آزاد یکی از برترین مزیت هایی است که در این مکان قرار دارد و این نعمت خدادادی منجر شده تا چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب به عنوان یکی از بهترین مناطق راهبردی و بهینه ترین نقطه برای ارتباط و اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا محسوب شود.

سواحلی که علی رغم ارتباط سه قاره به یکدیگر ظرفیت های بی نظیر و منحصر به فردی در زمینه های اقتصادی، ترانزیتی، کشاورزی، شیلاتی و گردشگری و اشتغالزایی فراهم کرده است.

هدایت الله میرمرادزهی، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان در خصوص اشتغالزایی ایجاد شده از طریق این ظرفیت در منطقه گفت: به حول قوه الهی در بخش شیلات فرد بیکار وجود ندارد و تمامی صیادان مشغول به فعالیت هستند.

به گفته این مسئول، در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در دریا مشغول به کار بوده و از این طریق امرار معاش می کنند.

میرمرادزهی در تکمیل مطلب فوق به اشتغالزایی۱۳هزار نفر در بخش کنسرو جات و فرآوری ها در چابهار اشاره کرد و افزود: ۱۱ هزار نفر هم در بخش کشت های میگو و پرورش آبزیان در قفس مشغول به کار هستند.

مدیرکل شیلات استان در پایان خاطر نشان کرد: اگر اعتبارات بخش شیلات به خوبی تخصیص یابد و زیرساخت ها فراهم شود تا سقف ۳۰۰ هزار نفر در سند چشم انداز در ظرفیت شیلات فرصت اشتغال برای مردم پیش بینی شده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری عصر هامون، تاریخ انتشار: ۱۰دی ۱۳۹۷ ، کدخبر:۱۰۷۰۵۳ ،www.asrehamoon.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  کاهش 20 درصدی تولید گوشت قرمز + سند
0/5 (0 نقد و بررسی)