دِهَک
۱۸:۳۷:۰۸ - شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اختصاص ۱۵۰ میلیون یورو برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری

اختصاص ۱۵۰ میلیون یورو برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با موافقت مقام معظم رهبری ۱۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملیب رای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در سال جای اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، خلیل آقایی امروز شنبه در دیدار نوروزی برخی معاونان، رؤسای سازمان‌های تخصصی و مدیران با وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: ۱۱ استان و ۶ میلیون هکتار جنگل در حوزه زاگرس وجود دارد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، بیماری زغال بلوط نیز ناشی از خشکسالی است و از این رو می‌توان بارندگی‌های اخیر را موهبت الهی و مهلتی برای رفع این مشکلات تلقی کرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه بازدیدهایی از استان گلستان و حوزه گرگان داشتیم، افزود: شدت بارندگی در این مناطق بسیار بالا بوده و لغزش‌ها و ریزش‌هایی در ارتفاعات به دلیل اشباع و عمق کم خاک و شیب تند گلستان داشته ایم که با اقداماتی که در زمینه آبخیزداری در این نواحی طی دو سال گذشته انجام شده، بخش زیادی از مشکلات برطرف و قسمتی از سیلاب‌ها مهار شده است.

وی با اشاره به اختصاص ۱۵۰ میلیون یورو برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در سال ۹۸، تصریح کرد: این اعتبار با موافقت مقام معظم رهبری و پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است.

آقایی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ از منبع ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی، عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در بیش از ۶ هزار نقطه کشور اجرا شده است، گفت: ۹۰ درصد این عملیات به اتمام رسیده و گزارش آن را هم ارسال کرده ایم.


منبع :: https://www.mehrnews.com