دهک  | dehak
2:34:34 - پنج‌شنبه 7 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ابهام در انتخاب شرکت توزیع گوشت/ ماجرای شرکت به‌روزرسان چیست؟

ابهام در انتخاب شرکت توزیع گوشت/ ماجرای شرکت به‌روزرسان چیست؟
یک سایت اینترنتی مسئول توزیع گوشت قرمز با نرخ دولتی شد؛ این در حالی است که هیچ مناقصه عمومی برای واگذاری این مسئولیت به شرکت‌های خصوصی منتشر نشده است.

به گزارش خبرنگار حوزه صنعت گروه اقتصادی خبرگزاری آنا– محمد پورافصحی؛ احتکار گوشت قرمز و صفهای طولانی در مقابل فروشگاهها سبب افزایش قیمت گوشت و رسیدن قیمت هر کیلو گوشت قرمز به حدود صد هزار تومان شد؛ در این میان ستاد تنظیم بازار با ورود به این موضوع تلاش کرد با اقدامات خود بازار گوشت را کنترل کند.

یکی از اقدامات ستاد تنظیم بازار که طی چند روز گذشته تبلیغات فراوانی برای آن شد، فروش اینترنتی گوشت قرمز توسط چند سایت اینترنتی بود اما بر اساس یک جستجوی ساده در اینترنت هیچ سایت دیگری به جز سایت بهروزرسان برای فروش گوشت قرمز با نرخ دولتی ستاد تنظیم بازار وجود ندارد.

خبر جدید  قیمت گوشت در یکسال گذشته چگونه تغییر کرد؟

رضا سالمی مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفته بود برای جلوگیری از سوءاستفاده دلالان و تأمین گوشت قرمز در بازار راههای متفاوتی را آزمایش کردیم که یکی از این راهها فروش اینترنتی بوده است. در حال حاضر سایت بهروزرسان در حال فعالیت در این زمینه است اما ازآنجاییکه ظرفیت لازم را برای این کار ندارد تا هفته آینده دو سایت با نامهای «یخچال» و «مستر قصاب» به سایت بهروزرسان اضافه خواهیم کرد. این دو سایت، گوشت غیرتنظیم بازاری عرضه میکنند که ما از آنها خواهش کردیم در این زمینه با ما همکاری کنند.

خبر جدید  توییت اقتصادی| قلب متهم واردات گوشت جهانگیری شکست! /پیرزنی در صف گوشت یخی+فیلم

نکته قابلتأمل در این اقدام این است که ستاد تنظیم بازار گوشت وارداتی را که با نرخ دولتی وارد کرده است در اختیار یک شرکت خصوصی گذاشته است تا آن را توزیع کند این در حالی است که مناقصه عمومی برای چنین کاری وجود نداشته است.

مالک شرکت بهروزرسان کیست؟

شرکت خصوصی توزیعکننده اینترنتی گوشت تنظیم بازار به نام «بهروز رسان»، متعلق به "ا.ث" بنیانگذار شرکت «ن» واگذار است.

بر این اساس از پنجشنبه قرار است برای هر کد ملی و کد پستی سه کیلو گوشت به قیمت تنظیم بازار ارسال شود.

خبر جدید  خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها بیش از 49 درصد گران‌تر شدند

با توجه به حجم بالای مبادلات، این سؤال مطرح است که چرا و با چه هدفی این قرارداد بزرگ بدون برگزاری مناقصه و خارج از روندهای دولتی به یک شرکت خصوصی برونسپاری شده است؟

انتهای پیام/۴۰۹۲/۴۰۸۳/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)