دِهَک
۱۹:۳۰:۱۳ - شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ابلاغ قیمت جدید فرآورده های لبنی تا ۲ روز دیگر

ابلاغ قیمت جدید فرآورده های لبنی تا ۲ روز دیگر
دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: قیمت جدید فرآورده های لبنی بر اساس افزایش هزینه های تولید تا دو روز آینده توسط ستاد تنظیم بازار ابلاغ می شود.

رضا باکری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیمافزود: سازمان حمایت از مصرف کنندگانآنالیز قیمت تمام شده شیر خام و لبنیات را بر اساس هزینه های جدید تعیین و این قیمتها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کرده است تا این ستاد پس از بررسی های نهایی نرخ های جدید را اعلام کند.

دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: نرخ پیشنهادی ما بر اساس افزایش هزینه های تولید ۱۴ درصد است اما سازمان حمایت نیز محدودیت هایی برای تعیین نرخ پیشنهادی داردکه آنها را اعمال خواهدکرد.

وی درباره این محدودیت ها و در نظرگرفتن قدرت خرید مردم در تعیین نرخ های جدید فرآورده های لبنی گفت: قدرت حرید مردم با تعیین نرخ برای فرآورده های لبنی تامین شدنی نیست و دولت باید درآمد خانوار را بر اساس افزایش هزینه ها رشد دهد.

باکری افزود: با کنترل بهای تمام شده کالاهانمی شود کمک چندانی به مصرف کنندکان کرد زیرا هزینه ها به صورت واقعی خود را در بازار نشان می دهد.

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: هزینه های سربار تولید در بخش های حمل و نقل، حقوق و دستمزد و انرژی خود را نشان داده است که بدون در نظر گرفتن افزایش احتمالی نرخ شیر خام ۱۴ درصد بر روی قیمت تمام شده تاثیر گذاشته است.

وی اظهار داشت: آخرین قیمت مصوب شیر خام ۲ هزار تومان بود اما اکنون به صورت توافقی حدود ۲۳۵۰ تومان خرید و فروش می شود.

انتهای پیام/


منبع :: ابلاغ قیمت جدید فرآورده های لبنی تا ۲ روز دیگر