دهک  | dehak
11:18:53 - پنج‌شنبه 14 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آمار نادرست سرانه مصرف گوشت هر ایرانی! ۷۵۰۰ گاوداری تعطیل شده را فعال کنید

آمار نادرست سرانه مصرف گوشت هر ایرانی! ۷۵۰۰ گاوداری تعطیل شده را فعال کنید
براساس داده‌های آماری مرکز آمار ایران، تعداد لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور از سالانه ۱۴ میلیون راس در سال ۱۳۸۷ به ۱۲ میلیون راس در سال ۹۶ و به۷٫۴ میلیون راس در ۹ماهه سال جاری رسیده است.

شعار سال : براساس داده‌های آماری مرکز آمار ایران، تعداد لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور از سالانه ۱۴ میلیون راس در سال ۱۳۸۷ به ۱۲ میلیون راس در سال ۹۶ و به۷٫۴ میلیون راس در ۹ماهه سال جاری رسیده است.

براساس داده‌های آماری مرکز آمار ایران، تعداد لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور از سالانه ۱۴ میلیون راس در سال ۱۳۸۷ به ۱۲ میلیون راس در سال ۹۶ و به ۷٫۴ میلیون راس در ۹ ماهه سال جاری رسیده است.

خبر جدید  حمله ملخ‌ها از مزارع به شهرها / احتمال هجوم دوباره ملخ از عربستان

همچنین وزن لاشه قابل مصرف انواع دام ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور از ۴۸۷هزار تن در سال ۸۷ به ۴۲۹ هزار تن در سال ۹۶ و ۲۸۰هزار تن در ۹ماهه سال جاری رسیده است. بر این اساس طی ۱۰سال اخیر تعداد و وزن لاشه دام ذبح شده در کشتارگاه‌های کشور بین ۱۲ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

تولید ۴۲۹هزار تن گوشت در سال ۹۶ (آمار کشتارگاه‌های کشور) درحالی است که معاونت امور دامی جهاد کشاورزی میزان تولید گوشت قرمز برای سال ۹۷ را ۸۵۹ هزار تن برآورد کرده است. به عبارتی دیگر درحالی وزارت جهادکشاورزی وزن دام زنده را مبنای محاسبات خود قرار داده که ۵۰ درصد از وزن یک دام زنده به عنوان گوشت قابل مصرف به بازار عرضه می‌شود. بر این اساس درحالی وزارت جهادکشاورزی براساس وزن دام زنده، سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران را ۱۲ کیلوگرم اعلام می‌کند که این میزان براساس وزن لاشه قابل مصرف دام کشتار حدود ۶٫۵ کیلوگرم برای هر ایرانی است.

خبر جدید  در سال ۹۵، شرکت پشتیبانی امور دام ۶۶ هزار تن ذرت آلوده به کشور وارد کرد!

قابل ذکر است براساس آمارهای مرکز آمار ایران درحال حاضر ۷۵۱۴ گاوداری صنعتی تعطیل و غیرفعال هستند که در صورت فعال‌سازی این واحدها، تولید گوشت کشور تا ۳۰ درصد قابل افزایش است.

آمار نادرست سرانه مصرف گوشت هر ایرانی! 7500 گاوداری تعطیل شده را فعال کنید
آمار نادرست سرانه مصرف گوشت هر ایرانی! 7500 گاوداری تعطیل شده را فعال کنید
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری نود اقتصادی ،تاریخ انتشار:۲۳بهمن ۱۳۹۷، کد خبر:۲۱۱۷۵۷۸،www.90eghtesadi.ir

خبر جدید  تغییر اقلیم و جنگ ، مهاجرت را به خاورمیانه می‌آورد؟


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)