دهک  | dehak
11:15:53 - شنبه 16 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آقای مسئول، برخورد با گرانفروشی مرغ پیش‌کش/ مرغ ۱۱۵۰۰تومانی؛ گشتیم نبود، نگرد نیست

آقای مسئول، برخورد با گرانفروشی مرغ پیش‌کش/ مرغ ۱۱۵۰۰تومانی؛ گشتیم نبود، نگرد نیست
درحالی که دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود، «هیچ خرده‌فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان عرضه کند»، مرغ گرم در تهران همچنان بی‌توجه به این قیمت مصوب، راه خودش را می‌رود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ماجرای گرانی گوشت و مرغ در هفتههای گذشته به گلولهای برفی تبدیل شده که هر روز بزرگتر میشود و بهنظر میرسد نه سیاستدولتیها و نه حتی گفتاردرمانیهایشان، نتوانسته در مقابل آن چندان کارساز باشد و هر روز رکورد جدیدی در قیمتها ثبت میشود.

هفته گذشته بود که رسانههای کشور بهنقل از عباس قبادیدبیر ستاد تنظیم بازار کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند: «با توجه به قیمت مصوب، هیچ خردهفروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند و در صورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی میشود»؛ اظهاراتی که با چاشنی تهدید «برخورد با متخلفان» این امید را زنده کرد که مسئولان دولتی قصد دارند بعد از مدتها، سر و سامانی به این بازار بدهند.

خبر جدید  خروج روزانه ۲۵۰۰ تریلی خوراک دام از بندر امام + فیلم

اما گزارشها از سطح بازار نشان میدهد قیمتها در مرغفروشیها و در سطح خردهفروشی بدون توجه به اظهارات دبیر ستاد تنظیم بازار کشور و معاون وزیر صمت، همچنان مسیر قبلی خود را طی میکند و هر کیلوگرم مرغ گرم در خردهفروشیها، بین ۱۳ هزار و ۹۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان به دست مصرفکننده میرسد.

خبر جدید  قیمت گوشت وارداتی نیمایی شد؛ خبری از پرداخت مابه‌التفاوت نیست

به گزارش تسنیم، این بیتوجهی مرغها به خط و نشانهای دولتیها سابقهدار است و پیش از این هم، درحالی که ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم را ۹,۸۰۰ تومان و قیمت مرغ منجمد ۸,۹۰۰ تومان را تعیین کرده بود، قیمت مرغ در بازار خردهفروشی، در کانال ۱۳ هزار تا ۱۴ هزار تومان در نوسان بود. این بیتوجهی بازار به مصوبات و دستورالعملهای دولتی درحالی است که مهدی یوسفخانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در واکنش به قیمت بالاتر از مصوبه دولتی در بازار گفته بود: «ما از ابتدا هم با قیمتگذاری ۹۸۰۰تومانی مخالف بودیم».

حالا باید دید با در پیشِرو بودن روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به ایام شب عید، دولتیها چه راهکاری برای کنترل بازار بهکار خواهند بست.

خبر جدید  ۳ راهکار ستاد تنظیم بازار برای پایان‌دادن به وضعیت قرمز بازار گوشت

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)