دهک  | dehak
1:58:46 - دوشنبه 18 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آشفتگی قیمت‌ها به بازار صیفی‌جات رسید + جدول

آشفتگی قیمت‌ها به بازار صیفی‌جات رسید + جدول
آشفتگی قیمتی که در بازار محصولاتی مانند گوشت قرمز و مرغ مشاهده می‌‌شد به بازار صیفی‌جات هم رسیده است و این محصولات با قیمت‌های عجیب و غریبی عرضه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاید کسی این فکر را نمیکرد که قیمت هرکیلوگرم کاهو به ۱۱ هزار تومان، فلفل دلمه(سبز) ۱۵ هزار تومان،لبو ۸ هزار و۵۰۰ تومان،کلم ۸ هزار تومان،بادمجان ۸ هزار تومان و گوجه فرنگی به ۹ هزار تومان برسد.

قیمت انواع صیفی جات در روزهای اخیر افزایش قابل توجهی یافته است؛ برخی دلیل این نرخهای باورنکردنی را بارندگیروزهای اخیر و عدم برداشت محصول در جنوب کشور و برخی خرید به نرخ دلار و صادرات این محصولات به کشورهای همسایه میدانند، اما در هر حالاین محصولات با نرخهای غیرقابل قبول و تصوری به مصرف کنندگان فروخته می شوند؛برخی از فروشندگان در تهران نیز میگویند که با توجه به افزایش قیمت، این محصولات را کمتر برای فروش میآورند، زیرا قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

خبر جدید  گفت‌وگوی تصویری با وزیر نیرو؛ هشدار سیلاب در جنوب کشور/ خبر جدید از انتقال آب خزر/ تغییرات در ساختار آب

قیمتگوجه فرنگی بوته ای(رسمی) در یکی از فروشگاه های خیابان میزای شیرازی۷ هزار و ۸۰۰ ،کاهو پیچ و رسمی نیز۸ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد؛فروشنده در واکنش به گرانی کاهو میگوید: ما این محصول را به قیمت مناسبی می فروشیم و در صورتی که به دیگر فروشگاه ها سری بزنید با قیمت ۱۰ تا ۱۲ هزار تومانی مواجه خواهید شد.

بنابراین گزارش به توصیه وی به میوه فروشی دیگری نیز سری میزنیم هر کیلوگرم کاهوی پیچ ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کاهوی رسمی۹ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش میرسد. البتهسایر صیفی جات نیز قیمتهای معمولی ندارد به طوری که هر کیلوگرم بادمجان ۷ هزار و ۸۰۰ تومان، سیر خشک ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی ۵ هزار و ۴۰۰ تومان، پیاز ۴ و۵۰۰ تومان و هویج ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، لبو ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و خیار ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش میرسد.

خبر جدید  صادرات خرما مشمول عوارض شد + سند

بنابراین گزارش قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم کاهوی رسمی و پیج نیز به ترتیب ۳ تا ۵ هزار تومان و ۴تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴ هزار تومان، سبزی جور۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴هزار تومان و سبزی خوردن ۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵ هزار تومانو گوجه فرنگی رسمی و گلخانه ای نیز به ترتیب ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان و ۴ هزار تومان تا ۹ هزار تومان است.

خبر جدید  روایت عینی؛ امروز در "پلدختر" چه خبر است؟ + فیلم

نرخ مصوب عمده فروشی میوه و تره بار در تهران را درجدول ذیل مشاهدهکنید.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)