دهک  | dehak
11:08:54 - جمعه 15 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین وضعیت دپو ۱۷ هزار تن گوشت قرمز/ مسئولان درباره بلاتکلیفی ۱۲ هزار تن شفاف‎سازی کنند

آخرین وضعیت دپو ۱۷ هزار تن گوشت قرمز/ مسئولان درباره بلاتکلیفی ۱۲ هزار تن شفاف‎سازی کنند
بررسیها نشان می دهد، از ۱۷ هزار تن گوشت دپو شده در منطقه ویژه شهید رجایی ۵ هزار تن ترخیص یا متروکه شده و اداره بندر مربوطه بایستی در خصوص تعیین تکلیف کانتینرهای باقی مانده شفاف سازی کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چندی قبل بحث دپو حدود ۱۷ هزار تن گوشت وارداتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از سوی رسانه ها مطرح شد. گفتنی است، است ابتدا معاون فنی گمرک و سپس وزیر اقتصاد نیز موضوع دپو ۶۱۹ کانتینر یخچال دار گوشت قرمز در بندر شهید رجایی را مطرح کردند. با پیگیری های انجام شده توسط خبرگزاری تسنیم، دادستان محترم بندر عباس با حضور در گمرک و بندر شهید رجایی در نهایت موضوع دپو گوشت در منطقه ویژه شهید رجایی را تایید کرد.

ابوالهادی با تأیید دپوی گوشت در منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی گفت: بعد از اطلاع از این موضوع در منطقه مستقر شدیم و با همه مسئولان از جمله سازمان بنادر، گمرک، جهاد کشاورزی و دامپزشکی دیدار و مستندات را دریافت و بررسی کردیم.

خبر جدید  سهم بزرگ اسپانیا از صادرات زعفرانی که خود تولیدکننده آن نیست

وی در گفتگو با تسنیم، درباره علت دپوی این حجم از گوشت در بندر شهید رجایی گفت: به دلیل اینکهاین کار به نفع واردکنندگان بوده تا از معافیتهای مالیاتی بهرهمند شوند، عامدانه اقدام به دپوی گوشت در این منطقه کردهاند.

۱۲ هزار تن گوشت قرمز باقی مانده تعیین تکلیف شود

بر اساس آخرین مکاتبات انجام شده درباره دپو کانتینرهای یخچال دار حاوی گوشت قرمز در منطقه ویژه شهید رجایی، طبق جدیدترین آمار اخذ شده از سامانه جامع گمرک و محوطه بندر شهید رجایی از تعداد ۶۱۹ کانتینر گوشت منجمد اعلامی، ۵۹ کانتینر حاوی ۱۳۷۶ تن گوشت ترخیص شده است.

خبر جدید  شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی احصا شدند/ هوشمند سازی کشاورزی در اولویت است

همچنین موجودی تا تاریخ ۲۳ بهمن حدود ۵۶۵ کانتینر حاوی ۱۴,۷۰۰ تن گوشت میباشد که از این تعداد ۲۵ اظهارنامه به تعداد ۸۹ کانتینر به وزن ۱۶۹۸تن در جریان انجام تشریفات گمرکی(مرحله صندوق) میباشد.

بر این اساس تا تاریخ مذکور حدود ۱۳ هزار تن گوشت در محوطه بندری باقی مانده است. گفتنی است برای ۵۳ کانتینر نیز به وزن ۱۳۲۵ از کانتینرهای مذکور فرایند تنظیم اظهارنامه متروکه و تحویل آن به سازمان اموال تملیکی انجام شده است. لازم به ذکر است، ۴۰ کانتینر گوشت به وزن تقریبی ۱۰۰۰ تن در جریان ارزیابی و انجام تشریفات متروکه میباشد.

خبر جدید  تصمیمی درباره برگزاری نمایشگاه بهاره گرفته نشده/ پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان وام به کسبه پلاسکو

بر اساس این گزارش، لازم مسئولان اداره بندر شهید رجایی در خصوص کانتینرهای باقی مانده شفاف سازی لازم را انجام دهند تا مشخص شود که اگر این کانتینرهای برای مدت بیش از ۲ ماه در این محوطه های بندری باقی مانده آیا فرایند اعلام به گمرک و صدور اظهارنامه متروکه برای آنها انجام شده است یا خیر؟

به گزارش تسنیم، در صورت متروکه شدن این کانتینرها، گوشتهای مربوطه در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار خواهد گرفت و از این طریق مجددا عرضه انجام شده و کالا وارد بازار می شود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)